Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dopravní policisté budou soutěžit v řízení křižovatky

/
/
/
771 ZobrazeníČtrnáctka dopravních policistů z Vysočiny změří úterý 22. září své dovednosti a znalosti v rámci krajského kola soutěže dopravních policistů.

Jedná se z pěti dopravních inspektorátů územních odborů, z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a z dálničního oddělení ve Velkém Beranově.

„Hlavním účelem krajské soutěže je prověřit teoretické znalosti a praktické dovednosti dopravních policistů na krajské úrovni. Proto má krajská soutěž dvě části – teoretickou a praktickou část. Soutěž bývá postupová, kdy dva nejlepší policisté postupují do celorepublikového kola. V letošním roce tomu tak ale nebude. Důvodem jsou mimořádná opatření související s šířením Covid-19,“ uvedl David Jirák, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.

„Teoretická část soutěže zahrnuje test z pravidel silničního provozu a test z odborných znalostí právních předpisů, které se týkají výkonu služby dopravních policistů. Na vypracování testu z pravidel silničního provozu bude účastníkům stanoven časový limit. Praktická část soutěže, a to jízda zručnosti, se bude konat ve venkovním areálu na ploše bývalého letiště v Komárovicích.

Poté se soutěžící a tým rozhodčích přesunou na křižovatku ulic Jiráskovy – Fritzovy u autobusového nádraží v Jihlavě, kde bude pokračovat praktická část soutěže. Ta bude zahrnovat řízení silničního provozu na této křižovatce stanovenými pokyny po dobu pěti minut pro každého účastníka. V době, kdy budou řídit křižovatku policisté, bude vypnuta světelná signalizace. Řidiči i chodci se tak budou muset řídit pokyny policistů,“ přiblížila soutěžní klání Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

  • Facebook
  • Twitter