Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté dohlíží na nařízení nouzového stavu i bezpečnost na silnicích

/
/
/
716 ZobrazeníPolicisté na Vysočině pokračují i o Velikonocích v provádění kontrol dodržování všech opatření, která souvisejí se současným nouzovým stavem. Soustředili se na lokality, kde by mohlo docházet k většímu shlukování osob, do míst kolem nákupních center, ale také do center měst.

„Jen během pátku a noci na sobotu jsme provedli v kraji 1 457 takových kontrol. Na integrovaném operačním středisku přijímáme stále také různá oznámení, která se týkají možného porušení mimořádných opatření, včetně podezření na nedodržování karantény. Naši policisté všechna přijatá oznámení policisté vždy důkladně prověřují,“ popsala současnou situaci Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Včera policisté zjistili celkem 245 porušení mimořádných opatření – nenošení roušky. Ve většině případů policisté vyřešili přestupek domluvou a osoby si roušku nasadili. „Ve třech případech jsme řešili přestupek neposlechnutí výzvy, který jsme oznámili k řešení do správného řízení,“ dodala tisková mluvčí.

V pátek i v sobotu probíhá na silnicích Vysočiny dopravně bezpečnostní opatření, v rámci něhož policisté dohlížejí na bezpečnost a plynulost silničního provozu nejen na dálnici D1, ale také na ostatních silnicích nižších tříd.„Na dálnici D1 se zaměřujeme především na úseky, kde probíhá modernizace a kde bezohledná a příliš rychlá jízda ohrožuje nejen všechny účastníky silničního provozu, ale i stavební dělníky. Policisté v těchto úsecích zjišťují velice často překračování nejvyšší povolené rychlosti. V pátek jsme na 117. kilometru ve směru jízdy na Prahu zjistili, že dvaačtyřicetiletý řidič osobního vozu Ford Mondeo projížděl omezením rychlostí 137 km/h. Jeho přestupek nebylo možné vyřešit na místě uložením pokuty, policisté přestupek zadokumentovali a předají jej místně příslušnému správnímu orgánu k řešení do správního řízení. Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov také kontrolovali dodávková a nákladní auta. U řidiče dodávkového vozu zjistili výrazné – téměř dvojnásobné – přetížení vozidla. U přetíženého dodávkového vozidla se prodlužuje jeho brzdná dráha a dochází tak k nadměrnému namáhání některých částí vozidla, je takové vozidlo v silničním provozu značným rizikem a řidič přetíženého dodávkového vozidla může ohrozit ostatní účastníky silničního provozu,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter