Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O pivu z Vysočiny se dozvíte víc v jihlavském muzeu

/
/
/
1089 ZobrazeníLetní výstavu Není pivo jako pivo aneb pivní putování po Vysočině,
která připomene historii pivovarů na Vysočině, technologii výroby piva a rozmanitost pivních druhů, pořádá během léta Muzeum Vysočiny Jihlava.

„V letošním parném létě je vítané každé osvěžení. S teplem, koupališti a dovolenými jde ruku v ruce potěšení z dobrého doušku vychlazeného piva. A právě pivo je tématem letní výstavy jihlavského muzea.
Určitě velká část návštěvníků muzea přivítá přehled pivovarů v Kraji Vysočina. Ať už těch velkých, všem známých, nebo těch malých, často provozovaných pro radost a zábavu. Pivovarů jsou tři desítky. Stačí si jen vybrat a při toulkách Vysočinou mít cíl, na který se lze jen těšit.
Samozřejmě návštěvníci výstavy nebudou ochuzeni o trochu teorie. Jak se pivo vaří, z jakých surovin, jaké rozpoznáváme druhy piv, jak se správně čepuje nebo stručný nástin z historie zlatavého moku,“ přibližuje expozici Martin Kos z jihlavského muzea.

Výstava bude probíhat ve velkém výstavním sále a přilehlém mázhausu v přízemí expoziční budovy muzea. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 4. července v 17.00 a navštívit ji mohou zájemci až do 15. září.

  • Facebook
  • Twitter