Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

17. listopad v Jihlavě: Koncert, výstava i setkání u Klíčů

/
/
/
309 ZobrazeníLidé v Jihlavě si u sochy Klíčů připomenou Sametovou revoluci. Setkání se uskuteční v předvečer státního svátku 16. listopadu. V předvečer státního svátku půjde průvod světel od Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) k pomníku Klíče v areálu Českého mlýna.

Odchod je naplánován od výukového centra v 16.00. S sebou si vezměte lampičky, lampiony, svíčky nebo třeba čelovky.

V 16.30 pak začne plánované setkání u Klíčů a krátký program, kterého se zúčastní mimo jiné i primátor Jihlavy Petr Ryška. V 17.00 se pak průvod světel vydá zpět k vysoké škole. Akci pořádá Spolek za navrácení sochy TGM do Jihlavy a VŠPJ.

V rámci oslav 17. listopadu je naplánován Orchestrální koncert Základní umělecké školy Jihlava v Domě kultury a odborů. Začátek je v pátek v 18.00. Příchozí se mohou těšit na flétnistku Terezu Pospíšilovou nebo na trombonistu Jaroslava Munducha. 

Až do konce listopadu bude na radnici k vidění také výstava mapující události let 1939 a 1989. Lidé ji mohou navštívit od středy 15. listopadu v hale předprodeje jízdenek MHD na Masarykově náměstí.

K vidění bude celkem deset panelů. První část se týká roku 1939. V širším kontextu nastiňuje situaci v krajském městě v době německé okupace. Druhá část, věnovaná roku 1989, se pak váže ke konkrétnímu datu – 17. listopadu 1989. Fotografie jsou z fondu Státního okresního archivu a Muzea Vysočiny Jihlava. 

V roce 2024 bychom se tématu – vzhledem k půlkulatému výročí – chtěli věnovat více a rádi bychom zmapovali především situaci v dobovém tisku.

  • Facebook
  • Twitter