Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zdravotnická záchranná služby Kraje Vysočina modernizuje vozový park, pořídila osm nových sanitních vozů

/
/
/
444 ZobrazeníZdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina má za sebou významnou investici, když pořídila osm nových sanitních vozů. Ty jsou připraveny nahradit starší flotilu na výjezdových základnách na Jihlavsku, Třebíčsku, Havlíčkobrodsku a
Novoměstsku.

„Nové sanitní vozy, značky Volkswagen Transporter 4motion 6.1 se vznětovými motory o výkonu 150 kW, jsou vybaveny tak, aby odpovídaly specifickým potřebám přednemocniční neodkladné péče. S rychlostí dosahující až 189 kilometrů za hodinu představují tyto vozy efektivní a spolehlivý prostředek pro záchranu lidských životů,“ vysvětluje Petr Janáček, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

Vedoucí dopravy Martin Václavek zdůrazňuje, že nové vozy disponují nejmodernějšími technologiemi. „Standardem
je například sedmistupňová automatická převodovka, pohon všech čtyř kol nebo klimatizace ambulantního prostoru. Tyto prvky nejen zvyšují komfort záchranářů, ale také výrazně přispívají k bezpečnosti během transportu pacientů a zajišťují lepší dostupnost do všech oblastí, zejména za náročných klimatických podmínek,“ přibližuje Václavek.
Dodavatelem a současně výrobcem zdravotnické nástavby je firma Fosan, s. r. o., Ivančice.


Celková investice činí 26 620 000 Kč, přičemž částka byla částečně pokryta z evropských fondů REACT-EU, podporujících modernizaci a zlepšení zdravotní infrastruktury. „Pravidelná obnova našeho vozového parku je pro nás klíčová. Nové sanitní vozy zvyšují efektivitu naší záchranky, ale také zajišťují, že můžeme poskytovat vysoký standard péče našim pacientům,“ dodává ředitelka Vladislava Filová.

Nové sanitní vozy budou umístěny na výjezdové základny v Jihlavě, Telči, Novém Městě na Moravě, Chotěboři, Třebíči, Ledči nad Sázavou, Velké Bíteši a Habrech.

  • Facebook
  • Twitter