Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zraněná chodkyně a opilý řidič

/
/
/
627 ZobrazeníU dvou havárií asistovali v úterý 22. prosince policisté na Havlíčkobrodsku, kde se při nehodě se lehce zranila chodkyně, a na Žďársku, kde havaroval opilý řidič.

V úterý se po šesté hodině ranní stala v Humpolecké ulici v Havlíčkově Brodě havárie. „Šestačtyřicetiletá řidička projížděla s osobním vozem Toyota po silnici I/34 v Humpolecké ulici směrem do centra. Na přechodu pro chodce došlo ke střetu s šestapadesátiletou chodkyní, která přecházela z pravé strany po přechodu pro chodce. Chodkyně zřejmě vstoupila na přechod pro chodce bezprostředně před blížícím se vozem a došlo ke střetu, chodkyně následně upadla na vozovku.
Při dopravní nehodě se lehce zranila chodkyně, kterou na místě ošetřili zdravotníci a následně odvezli do nemocnice Havlíčkův Brod k dalšímu vyšetření. Ke zranění řidičky nedošlo. U obou účastníků dopravní nehody policisté provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem,“ popsala první úterní nehodu Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině, s tím. že další okolnosti nehody jsou předmětem šetření.

Odpoledne před půl jednou došlo k dopravní nehodě v Dvořišti na Žďársku. „Dvaašedesátiletý řidič s vozem Peugeot 307 projížděl po silnici III. třídy ve směru od středu obce ke křižovatce se silnicí II/388. Po projetí levotočivé zatáčky na přímém úseku nezvládl řízení auta a najel na pravý okraj silnice a na travnatou plochu, kde narazil do betonového sloupu elektrického vedení. Od sloupu se auto odrazilo, vjelo zpět, přejelo do protisměru a narazilo do kamenného tarasu vlevo mimo silnici,“ doplnila Dana Čírtková.

Při havárii se nikdo nezranil. Policisté u řidiče dechovou zkoušku zjistili 1,97 promile alkoholu v dechu, opakované dechové zkoušky hodnoty potvrdily – 1,96 a 1,92. „Řidič se poté podrobil lékařskému vyšetření, které bylo spojené s odběrem krve. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 25 000 korun. Ohledáním vozu Peugeot policisté zjistili, že jsou na autě pneumatiky rozdílné značky a typu a na pravém předním kole byla užita letní pneumatika a na levém předním kole byla užita pneumatika s dezénem nižším než mez stanovená zákonem. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter