Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zoologická zahrada Jihlava má další bezbariérové schodiště v rámci projektu Euroklíč

/
/
/
1266 ZobrazeníVe čtvrtek 19. prosince se v prostorách Zoologické zahrady Jihlava, která je příspěvkovou organizací statutárního města Jihlava, uskutečnila společná tisková konference k mezinárodnímu projektu Euroklíč.

Projekt je v České republice realizován Národní radou osob se zdravotním postižením ČR. Jeho cílem je zajistit osobám se sníženou schopností pohybu a rodičům dětí do tří let rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení, jako jsou například výtahy, svislé a schodišťové plošiny apod., financuje ho Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a podporuje Kraje Vysočina.

„Přál bych si, aby se projekt Euroklíč, ale i další projekty, které řeší skutečné potřeby obyvatel našeho kraje, staly přirozenou součástí našeho života. Abychom je vnímali jako přínos a podporu, nikoli jako nepříjemnou povinnost nebo dokonce omezení,“ uvedl zastupitel statutárního města Jihlava Vítězslav Schrek.

Projekt Euroklíč spočívá v instalaci Eurozámků do veřejně přístupných objektů a v distribuci Euroklíčů držitelům průkazů TP, ZTP, ZTP/P a další. Euroklíč si mohou zapůjčit i rodiče dětí do tří let prostřednictvím Sítě pro rodinu. Projekt byl oceněn titulem: Nejvýznamnější počin roku 2007 v kategorii vybavení čerpacích stanic a dalších veřejných objektů. Záštitu projektu poskytly Ministerstvo dopravy ČR a Asociace krajů ČR.

Více informací naleznete na: http://www.euroklic.cz.

  • Facebook
  • Twitter