Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zloděj na Pelhřimovsku ujížděl policistům

/
/
/
752 ZobrazeníPelhřimovští kriminalisté stíhají sedmatřicetiletého muže z Kutnohorska, který po krádeži ujížděl v úterý 15. prosince vozem policejním hlídkám. Následně zastavil v poli, z místa utekl, ale našel ho služební pes Engie se svým psovodem.

„Případ pro policisty začal v úterý 15. prosince kolem půl deváté večer, kdy přijali oznámení o podezřelém vozidle, v němž by se měl nacházet pravděpodobný pachatel krádeže nářadí v hodnotě kolem čtyř tisíc korun, ke které právě došlo v objektu v Pražské ulici v Pelhřimově. Informace o popisu vozidla a jeho směru jízdy operační důstojník tísňové linky ihned předal nejbližším policejním hlídkám včetně policejního psovoda. Během deseti minut tak policisté obvodního oddělení vozidlo Škoda odpovídající popisu vypátrali na silnici druhé třídy u Zmišovic. Na opětovné výzvy k zastavení vozu ale řidič nereagoval a pokračoval dál a skončil v katastru Křelovic v poli. Od vozu ihned utekl, nepočítal s tím, že v jednom z policejních vozidel, které ho pronásleduje, se také nachází služební pes Engie. Policejní psovod neváhal a psa okamžitě nasadil na pachovou stopu podezřelého muže. Tu služební pes vypracoval na výbornou a schovaného pachatele hravě nalezl. Muže policejní psovod zadržel a skončil tak s pouty na rukou,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Policisté vyloučili u muže dechovou zkouškou alkohol, test na drogy byl pozitivní na amfetamin. „Navíc lustrace ukázala, že muž má od konce března letošního roku vyslovený zákaz řízení na dobu čtrnácti měsíců. Muž byl obviněn ze spáchání dvou trestných činů a vzhledem k tomu, že se trestné činnosti dopustil v době, kdy je na území republiky vyhlášen nouzový stav, hrozí mu tak přísnější postih,“ dodala policejní mluvčí.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání sedmatřicetiletého muže za spáchání zločinu krádeže a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. V minulosti byl už muž v souvislosti s majetkovou trestnou činností soudně trestán. Na začátku letošního roku mu byl okresním soudem uložen podmíněný trest odnětí svobody. Obviněnému muži za uvedenou trestnou činnost hrozí až osmiletý trest odnětí svobody, neboť se krádeže dopustil v době nouzového stavu. Případ policisté nadále vyšetřují.

Úvodní foto. Pachatelovo auto v poli u Křelovic, archiv Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter