Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zločin na Lipnici aneb Dracula je zpět!

/
/
/
1575 ZobrazeníDivadelní představení Zločin na Lipnici aneb Dracula je zpět! uvedou v sobotu 27. června prostorách lipnického hradu herci Malého divadla Kolín.

Inspirací pro kousavou crasy komedii byl nejen román o příběhu z transylvánského hradu, na který přijíždí právník Jonathan Harker, aby zprostředkoval koupi domu v Londýně pro podivínského hraběte Draculu.
Ale také televizní černobílý film z roku 1971 nazvaný Hrabě Drákula s Iljou Rackem, který se natáčel také v prostorách hradu na Lipnici.

Hrad vypráví, jak na český hrad Lipnici přijíždí parta divadelníků z Kouřimi, aby tu natočila amatérský film inspirovaný Stokerovým románem Dracula. Jenže nikdo z nich netuší, že realita onoho podzimního víkendu bude nakonec tarantinovsky jiná…
Podle tvůrců hry se nebude konat žádný umělecký happening, ale půjde o čirou zábavu. Nekomplikovanou a lehce stravitelnou, po níž rozhodně diváci nebudou mít těžký večer. Herci se snaží poctivě vyjít vstříc všem požadavkům dnešní korektní doby, aby umění bylo prosté až bezduché, u některých postav hry to platí doslova, ale přesto nepostrádalo tolik žádané prvky hororové či erotické, vyváženou genderovou korektnost, politickou satiru, pseudoreálný pohled na svět dnešních mladých lidí a Daniela Hůlku.
Komedie je tzv. autorská a byla napsána mladým hercům na tělo, aby se konečně mohli do něčeho pořádně zakousnout a dostali příležitost předvést své divadelní nadšení ve větších rolích. Budiž jim ke cti, že se s oním úkolem perou srdnatě a nemilosrdně až do poslední kapky krve. Zda se jim to daří, ale musí diváci posoudit sami.

Představení začíná ve 21.00 a koná se za každého počasí.

  • Facebook
  • Twitter