Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zdravotníci z jihlavské letecké záchranky trénovali podvěsy

/
/
/
858 ZobrazeníLetečtí záchranáři Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina v tomto týdnu nacvičovali podvěsové aktivity v areálu motokrosové trati v Pístově u Jihlavy.

„Jedná se o pravidelné opakovací výcviky v základních lanových technikách,“ uvedl primář oblastního střediska Jihlava Tomáš Vaňatka.

Ani nepřízeň počasí a deštivé podmínky nezabránily práci na 30metrovém laně v podvěsu vrtulníku jihlavské záchranky. „Záchranáři trénovali techniku sestavení podvěsu, navigaci vrtulníku s posádkou na laně na cíl a vyzvednutí pacienta s jeho následnou bezpečnou přepravou na určené místo. Součástí výcviku bylo i správné vystupování z vrtulníku ve visu,“ prozradil detaily vedoucí lékař vzdělávacího a výcvikového střediska záchranářů v Jihlavě Michal Pačiska. „I přes nepřízeň počasí se vše podařilo,“ dodává.

Cvičení bylo součástí komplexního výcviku pro práci v nepřístupném terénu, kterého se pravidelně zúčastňují piloti, letečtí záchranáři i lékaři LZS. „V letošním roce jsme uskutečnili dva ostré zásahy za použití podvěsu, kdy bylo nutné vyprostit těžce zraněné osoby po pádu ze skály ve Žďárských vrších,“ doplňuje ředitelka Záchranné služby Vladislava Filová.

  • Facebook
  • Twitter