Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zdravé město pomáhá v Jihlavě seniorům udržovat se v kondici

/
/
/
201 ZobrazeníZdravé město Jihlava pomáhá seniorům pracovat na zlepšení fyzické kondice. Ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem chystá pro zájemce cvičení v bazénu, v tělocvičně a posilovně. Cvičení v bazénu, v tělocvičně i v posilovně. To vše si mohou zdarma díky podpoře Zdravého města senioři v Jihlavě vyzkoušet.

Cvičení v bazénu se uskuteční ve dvou termínech – 20. října a 10. listopadu, vždy od 12.30 do 13.30 na adrese Stamicova 2a v hale Vodní sporty a je určeno pro seniory nad 65 let. „Nejedná se o pravidelné cvičení, ale jde o to, aby si zájemci vyzkoušeli pohyb ve vodě. Pokud by se jim to zalíbilo, mají možnost na bazén docházet pravidelně. Podmínkou to ale není,“ vysvětlila Lenka Vrzalová ze Státního zdravotního ústavu.

Podle ní cvičení ve vodě zvyšuje fyzickou kondici, posiluje svaly a tvaruje. „Vodní prostředí má velmi příznivé účinky na páteř a celou pohybovou soustavu, chrání klouby a velkou výhodou je odpor vody, který je až 42x vyšší než na vzduchu,“ dodala.

Pro seniory je na podzim připraveno také zdravotní cvičení na Domě zdraví. Zahrnuje cviky, které respektují zdravotní kondici každého jedince v každém věku. Jeho cílem je vyrovnat nerovnováhu pohybového aparátu a zvýšit fyzickou kondici. Optimální kapacita jedné lekce je zhruba dvacet osob. „Cvičení není nijak věkově omezeno, ale pravidelně chodí cvičit lidé v seniorském věku. Někdy dorazí i s vnoučaty,“ řekla s úsměvem Lenka Vrzalová.

Lekce v Domě zdraví jsou určeny pro všechny, kteří nemají zkušenosti s pravidelnou aktivitou a chtějí začít pracovat na zlepšení své fyzické kondice. Cvičení zahrnuje nenáročné cviky na protažení, posílení a nezapomíná se ani na relaxaci. Koná se každý čtvrtek od října do prosince vždy od 14.00 do 15.00 nebo od 15.15 do 16.30.

Zdravé město Jihlava zaplatí seniorům také cvičení v posilovně. Půjde spíše o ukázkové lekce. „Věkem nám svalová hmota ubývá, a abychom tomu zabránili, musíme se hýbat, cvičit a posilovat. A právě posilování pomocí zátěže je jednou z možností, jak o svalovou hmotu nepřijít ba naopak ji získat. Lekce budou připraveny dle fyzických možností příchozích pod dohledem zkušeného trenéra,“ vysvětlila Lenka Vrzalová s tím, že cvičení je určeno pro seniory nad 65 let a lekce se budou konat v posilovně na Domě zdraví 9. a 30. října od 10.00 do 11.00. Kapacita je omezená, jedno cvičení je určeno pro deset osob. 

Stejně jako u cvičení v bazénu se ani u posilovny nejedná o pravidelnou aktivitu. Jde o nabídku možnosti, jak pracovat na zlepšení fyzické kondice a nebát se vyzkoušet něco nového.

Všechna cvičení jsou zdarma, náklady hradí Zdravé město Jihlava. Podrobné informace k lekcím vám v případě zájmu podá Lenka Vrzalová 728 821 617.

  • Facebook
  • Twitter