Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žďárským zámkem budou po čtrnáct dní znít tóny houslí

/
/
/
941 ZobrazeníVe druhé polovině srpna se zámeckým areálem už podruhé rozezní nádherné tóny houslí v rukou těch nejlepších z nejlepších. Mezinárodní mistrovské houslové kurzy Bohuslava Matouška a Jakuba Junka určené studentům konzervatoří a vysokých škol tentokrát nabídnou také tři koncerty a dva semináře pro veřejnost.

Jednou z hlavních vizí současných majitelů zámku ve Žďáru nad Sázavou, rodiny Kinských, je vytvoření živého a inspirativního místa jak pro návštěvníky, tak pro umělce. „Spolupráce s tak významnými houslisty a sympatickými lidmi jako je Bohuslav Matoušek a Jakub Junek je opravdu radost. Moc nás těší, že můžeme dát prostor k rozvoji mladých talentů hry na housle a zároveň nabídnout našim návštěvníkům nevšední hudební zážitek,“ vysvětluje Constantin Kinský. Jedná se tak již o druhý dlouhodobý umělecký projekt na zámku. Prvním jsou choreografická studia, která celoročně pořádá Marie Kinsky se svým týmem z Centra choreografického rozvoje SE.S.TA. „Na zámku během nich týden nebo dva pracují tanečníci nebo choreografové, kteří potom vystoupí se svým rozpracovaným dílem před návštěvníky a diskutují s nimi,“ dodává Constantin Kinský.

Jakub Junek, Constantin Kinský a Bohuslav Matoušek na zámku


Prvním z řady koncertů je Zahajovací koncert v neděli 16. srpna od 19.00, na kterém vystoupí lektoři kurzů a jejich klavírní partnerka Johanna Haniková. Zazní skladby od Mozarta, Bacha, Chopina, Dvořáka nebo Martinů. Následuje seminář Somatika, improvizace, svoboda ve středu 19. srpna od 14.00, po jehož absolvování dokážete lépe zvládnout trému a objevíte vnitřní svobodu a sebevyjádření při hře.
Seminář povedou vynikající umělkyně a houslistky Anna Romanovská a Jana Kubánková. Novinkou letošního ročníku je Benefiční koncert Pro zámek, který se uskuteční v pátek 21. srpna od 19.00 v oválném sále prelatury. Poslechem vznosné hudby barokních géniů můžete podpořit renovační práce areálu žďárského zámku. Na programu je mimo jiné i staletími proslavené Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho. Na koncertu vystoupí Bohuslav Matoušek a Jakub Junek s absolventy kurzů. V sobotu 22. srpna se od 15.00 uskuteční Houslový masterclass, který povede znamenitý německý houslista, autor The new Paganini project Niklas Liepe. Tečkou za letošními houslovými kurzy bude Závěrečný koncert ve čtvrtek 27. srpna od 18.00, na kterém vystoupí lektoři i absolventi kurzů.

Výše vstupného na koncerty je jednotná – 250 Kč pro dospělého a 150 Kč pro děti, seniory, studenty a ZTP. Vstup na semináře je zdarma.

Vstupenky je možné rezervovat na webu www.zamekzdar.cz a následně si je vyzvednout před začátkem koncertu.

  • Facebook
  • Twitter