Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žďárský zámek po třetí ovládne houslová atmosféra

/
/
/
562 ZobrazeníTradiční setkání těch nejlepších mladých houslistů z České republiky se uskuteční pod záštitou Dagmar Havlové skrze Nadaci Václava a Dagmar Havlových VIZE 97 a manželů Marie a Constantina Kinských od 15. do 27. srpna. Zájemci mohou hudbu poslouchat v průběhu Mezinárodních mistrovských houslových kurzů Bohuslava Matouška a Jakuba Junka nejen během svých procházek zámeckými nádvořími, ale především na čtyřech koncertech pro veřejnost a dvou seminářích.

Inspirující atmosféra, prostor pro setkávání a rozvoj kreativity nebo podpora vzniku nových uměleckých projektů. To jsou základní pilíře kulturního života na žďárském zámku, které vycházejí z motta současných majitelů, rodiny Kinských Jen společnost, která tvoří, může vzkvétat a žít dál.
„Žďárský zámek byl po dobu své historie vždy místem, které bylo otevřeno tvorbě nadaných umělců a uměleckému pokroku. Je nám velkou ctí, že můžeme navázat na naše předchůdce a přivítat zde už po třetí mladé houslisty z konzervatoří i vysokých uměleckých škol a umožnit jim tak společně rozvíjet svůj talent. Zároveň máme radost z nadšení našich návštěvníků, kteří poslouchají pod okny nebo se u nás zdrží po celý den a večer ještě vyrazí na koncert,“ vysvětluje Constantin Kinský.

První ze série koncertů, Zahajovací koncert, se uskuteční v neděli 15. srpna od 19.00 v barokních freskových sálech. Zazní na něm skladby Mozarta, Smetany, Ravela a dalších v podání Jakuba Junka, Bohuslava Matouška a klavíristky Johanny Hanikové. Nenechte si ujít také veřejný seminář Tajemný nástroj housle aneb Housle – a co možná o nich ještě nevíte, který se bude konat ve čtvrtek 19. srpna od 14.00 opět v barokních freskových sálech. V pátek 20. srpna od 19.00 mohou zájemci navštívit v oválném sále prelatury s rozsáhlým freskovým stropem Benefiční koncert pro zámek. Výtěžek z tohoto koncertu poputuje na nutné opravy zámku a plánované renovace prostor. Kromě mistrů Jakuba Junka a Bohuslava Matouška vám společně s komorním orchestrem Musica Minore zahraje také houslistka Ivana Kovalčíková.

Novinkou letošního ročníku jsou Open Air koncert, které proběhnou na terase zámecké kavárny v neděli 22. srpna v 15.00 a 18.00 a vstup na ně je zdarma. Vystoupí na nich vynikající studenti spolu s klavíristkami Johannou Hanikovou a Martinou Mergentalovou. Součástí programu bude představení nástrojů z dílny mistrů houslařů Ráczových. Ani letos nebude chybět Houslový Masterclass určený pro všechny studenty hry na housle i milovníky houslí s vynikajícím německým houslistou Niklasem Liepe, který proběhne v úterý 24. srpna v barokních freskových sálech ve 14.00. Zde se také bude konat ve čtvrtek 26. srpna v 15.00 a 18.00 Závěrečný koncert s absolventy letošních houslových kurzů, kteří přednesou skladby dle svého výběru spolu s dvěma již zmíněnými vynikajícími klavíristkami.
Vstupenky si mohou zájemci zakoupit vždy na místě před konkrétním koncertem, místo však vzhledem k velkému zájmu doporučujeme rezervovat předem už nyní na www.zamekzdar.cz. Cena vstupenek na všechny koncerty (kromě Open Air a seminářů, které jsou zdarma) je jednotná. Dospělí platí 250 Kč, děti, studenti a ZTP/ ZTPP 150 Kč.

  • Facebook
  • Twitter