Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žďár nad Sázavou řeší formu další spolupráce s poštou, pomohla by po zrušení poboček

/
/
/
348 ZobrazeníŽďár nad Sázavou přijde o dvě ze tří dosavadních poboček České pošty, podle nového nařízení mají totiž mít města do 25 tisíc obyvatel jednu poštu. Radnice proto řeší další možnosti spolupráce se státním podnikem. Vyplynulo to z dnešní schůzky vedení města a zástupců České pošty.

Z dat představených zástupci pošty vyplynulo, že od roku 2018 se zájem o poštovní služby ve Žďáře zmenšil o 56 %, meziroční úbytek je 15 %. Za první tři měsíce letošního roku odbavila hlavní pošta na Nádražní ulici průměrně 1 074 transakcí každý den, pošta ve Žďáře 3 – Stalingradu 120 a pošta ve Žďáře 2 – Zámku 199 transakcí. Pošta na Nádražní vyplatí denně průměrně 29 důchodů, Brodská 2 a Sychrova 6 důchodů.

„Obecně chápeme, že Česká pošta musí projít nějakou proměnou. Doufali jsme ale, že se nám na schůzce podaří přesvědčit její zástupce k zachování dvou poboček ze stávajících tří. Mrzí nás to, ale pošta je vzhledem k dostupným datům ve svém rozhodnutí neoblomná,“ říká k výsledkům jednání starosta města Martin Mrkos.

Ve městě by po 1. červenci zůstalo z původních deseti přepážek osm. Hlavní pošta své kapacity nerozšíří, protože má podle jejích zástupců stále rezervy. V roce 2018 totiž obsloužila 19 tisíc klientů ročně, aktuálně je to ale jen 12 tisíc. Podle statistiky nečeká na poště na Nádražní ulici 82 % klientů déle než pět minut a 86 % není obsluhováno déle než pět minut. Klienti mají navíc možnost objednat se na konkrétní čas nebo v případě balíků využít přednostní odbavení nebo Balíkovny.

„Předběžně avizujeme, že se jako město budeme snažit zrealizovat nějakou formu partnerství s poštou, abychom kompenzovali zrušené pobočky. Předběžně máme vytipované místo, které by na rozdíl od stávajících budov na Sychrově a Brodské ulici umožnilo bezbariérový přístup a hlavně pohodlné parkování. Bavíme se také o možnosti posílení spojů MHD k hlavní poště,“ doplňuje Mrkos.

Informaci o chystaném zeštíhlení České pošty dostali starostové měst koncem března. Pro Žďár nad Sázavou by to znamenalo zrušení dvou ze tří dosavadních poboček. Bezmála dvacetitisícovému městu by zůstala hlavní pošta v Nádražní ulici, rušení se týká pošt v Brodské a Sychrově ulici.

  • Facebook
  • Twitter