Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Závady, skládky, nepořádek – úlovek pro jihlavskou Knihu hříchů

/
/
/
558 ZobrazeníPřeplněné koše, odpadky kolem kontejnerových stání, černá skládka nebo poškozená lavička či dopravní značka. Každý může napomoci k odklizení odpadů a nepořádku, a to prostřednictvím aplikace hlášení závad na webu města Jihlavy, která nese příznačný název Kniha hříchů.

Závadu lze zapsat na adrese www.odpadyjihlavy.cz, nebo na webu města www.jihlava.cz přes odkaz odpady. Poté stačí vyplnit formulář, na mapce označit místo a případně přidat fotografii.

„Vloženou informaci obratem dostane odpovědná osoba, která zajistí odklizení. Autor oznámení zároveň dostane informaci o tom, jak je věc řešena,“ přiblížila aplikaci vedoucí odboru životního prostředí Katarína Ruschková.

Kniha hříchů funguje od roku 2011, kdy do ní záznamy vepisovali především strážníci městské policie a úředníci. Široké veřejnost byla zpřístupněna o tři roky později, od té doby se počet zápisů o desítky případů ročně navýšil. „Podle toho, co se vyskytuje na černých skládkách, se docela pozná, na co byla akce v obchodech,“ popsal zkušenost Jan Machančík z odboru životního prostředí.

Radnici se daří zajistit odklizení černé skládky do tří až deseti dnů. „Řada černých skládek vzniká z dobrého úmyslu občanů nabídnout oblečení nebo i nábytek tím, že ho „vystaví“ u kontejnerů. Smysluplnější je ale obrátit se například na charitativní organizace,“ doporučuje Katarína Ruschková.

  • Facebook
  • Twitter