Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zástupci města i třebíčských firem se setkali s uchazečem o dostavbu jaderného bloku

/
/
/
1211 ZobrazeníV úterý 27. listopadu navštívili Třebíč vrcholoví představitelé jihokorejské společnosti Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP). Tato společnost patří mezi nejvážnější favority tendru na dostavbu českých jaderných elektráren. 
Ve světovém žebříčku je třetím největším vlastníkem a provozovatelem jaderných elektráren (24 reaktorů provozuje v Koreji, dalších 5 tam staví a dokončuje čtyři reaktory ve Spojených arabských emirátech).

Dostavbu českých bloků považuje prezident a výkonný ředitel KHNP Jae-Hoon Chung za prioritu a firma nyní hledá české dodavatele. Do Třebíče přijelo hned osm členů nejvyššího managementu společnosti včetně prezidenta navázat na předchozí setkání a prohloubit dobré vztahy, ale také nabídnout součinnost a spolupráci třebíčským firmám, které se jadernou energetikou zabývají.

Jednání se zástupci korejské firmy

„Chceme aktivně vyhledávat potencionální partnery v třebíčském regionu. Pokud získáme zakázku na výstavbu jaderného bloku, nebudeme se omezovat při spolupráci pouze na tom jednom konkrétním projektu. Umíme firmy propojit i s našimi dalšími zahraničními projekty a přejeme si s místními firmami úzce a dlouhodobě spolupracovat a posílit podporu celého regionu,“ uvedl prezident KHNP Jae-Hoon Chung.

„Třebíčsko se před čtyřiceti lety stalo jadernou lokalitou. Dnes už si nikdo neumí představit, že by dukovanská elektrárna nefungovala. Výstavbu pátého bloku jednoznačně podporujeme,“ řekl starosta města Pavel Pacal.

Na setkání s managementem KHNP byli kromě starosty Pavla Pacala a místostarostů Pavla Janaty a Vladimíra Malého přítomni Vítězslav Jonáš a Eva Fruhwirtová z Energetického Třebíčska, management společnosti NUVIA, a. s., Martin Pazúr, Michal Kazda, Petr Vágner a Aleš Dokulil a také Jan Frélich za společnost TES, s. r. o., a Jiří Denner za společnost MICo, s. r. o.

Účastníci jednání

Prezident KHNP mimo jiné uvedl, že vzhledem k vysokému počtu nově stavěných reaktorů jejich společnost výrazně podporuje výzkum a vývoj pro rozvoj technologií, kde mají část prostředků elokovanou pro zahraničí. Velký potenciál vidí ve spolupráci s třebíčskými firmami a nabídl jim, aby se na výzkumu a vývoji aktivně podíleli. Se starostou Pavlem Pacalem dohodli spolupráci v podobě výměnných pobytů i stáží našich studentů v Jižní Koreji.

Už v létě letošního roku podepsala města Třebíč a Ulju-gun memorandum o porozumění a přátelské spolupráci. Společnost KHNP iniciovala aktivitu v dobrovolnickém programu. Během tohoto programu působilo v třebíčských neziskových organizacích zhruba 30 korejských studentů i zaměstnanců firmy, kteří se podíleli na kulturním programu pro seniory, děti, pomáhali s údržbou hokejového i fotbalového stadionu.

  • Facebook
  • Twitter