Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zápas šachových hospod ve Žďáře nad Sázavou

/
/
/
775 ZobrazeníV sobotu 22. února proběhl v restauraci na zimním stadionu ve Žďáře nad Sázavou v novém tisíciletí historický první ročník šachového klání mezi štamgasty a hosty restaurací Zimák a Banjo bar.

Restaurace zimák versus Banjo bar 7:9

„Čtyřčlenná družstva se utkala v zápase na čtyři kola, tedy každý hráč jednoho týmu se utkal se všemi čtyřmi hráči druhého týmu. Hrálo se na 2×15 minut, čili maximálně půl hodiny na jednu partii. Na získané body z vyhraných partií zvítězilo domácí družstvo zimáku poměrem 7:5, ale protože díky jejich neúplné sestavě hosté získali čtyři kontumační body, je celkový výsledek 7:9 pro hosty,“ popsal za pořadatele Josef Fišar, podle něhož se zápas se setkal se značnou odezvou mezi návštěvníky obou restaurací, debaty o šachu nabraly nebývalý rozsah. Už nyní se ve Žďáře dojednává odvetný zápas, tentokrát v restauraci Banjo bar, který by se měl uskutečnit dubnu nebo květnu.

Účastníci šachového utkání, archiv Josefa Fišara

Úvodní foto: Utkání prvního kola zápasu, archiv Josefa Fišara

  • Facebook
  • Twitter