Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zaměstnance v Dukovanech chrání i vlastním prodejem kaprů

/
/
/
953 ZobrazeníJaderné elektrárny Temelín a Dukovany spustily kvůli koronaviru unikátní ochranné opatření. Kromě používání roušek, dezinfekcí a dodržování rozestupů zajistily pro pracovníky v lokalitách vlastní adventní trhy. Přímo před elektrárnami proto začal v pondělí 21. prosince prodej kaprů.

Energetici tak chtějí snížit riziko nákazy zaměstnanců kritické infrastruktury během předvánočních nákupů v zaplněných nákupních centrech a tržnicích.

Prodej vánočních kaprů přímo v areálu je dalším preventivním opatřením v jaderné elektrárně Dukovany. Cílem je chránit pracovníky, kteří nejen zajišťují bezpečný a spolehlivý provoz, ale současně se podílí ni a probíhající odstávce prvního výrobního bloku.

„Nechceme, aby prevence byla jen o zákazech a omezeních. Kapr na vánoční stůl patří a my se jen snažíme, aby si ho pracovníci mohli pořídit v maximálně bezpečném prostředí, bez front a v klidu,“ vysvětluje ředitel elektrárny Roman Havlín.

Zvýšená ochranná opatření platí v jaderných elektrárnách už od začátku pandemie. Energetici je zpřísňují v návaznosti na vývoj situace. Aktuálně zde například platí nošení roušek ve vnitřních i venkovních prostorách včetně parkovišť, na zastávkách a v prostředcích smluvní autobusové dopravy, kontrola teploty při vstupu do elektrárny, práce z domova, využívání elektronické komunikace, ochranná režimová opatření v jídelnách nebo zákaz návštěv. Provoz elektrárny není v důsledků nemoci ani preventivních opatření nijak omezen.

  • Facebook
  • Twitter