Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zámek ve Světlé nad Sázavou je na prodej, nabízí ho realitní kancelář

/
/
/
2291 ZobrazeníDominanta Světlé nad Sázavou by měla změnit majitele, dvojpodlažní čtyřkřídlá budova s renesančními, barokními, empírovými i neorenesančními prvky, kterou lemuje obdélné nádvoří s kašnou a oranžérií, je v současnosti v nabídce realitní kanceláře Luxent -⁠ Exclusive Properties.

Zámek s přilehlým anglickým parkem s kaskádou rybníků a můstků o rozloze zhruba šestnáct tisíc metrů čtverečních uvedli jeho současní majitelé do zcela funkční podoby a učinili z něho centrum kulturního života nejen ve městě, ale i v širším regionu a zpřístupnili jak budovy, tak park veřejnosti. „Menší zámky trvale obývané vlastníky se v drtivé většině nezpřístupňují, velké zámecké komplexy ale s takovými možnostmi počítají. Z komerčního hlediska tyto aktivity mohou být přínosem do zámecké pokladny, z níž se financují nutné opravy a běžná údržba. Zářným příkladem je díky osvíceným majitelům, kteří milují umění a kulturu, právě Světlá nad Sázavou. Do aktivit spojených s provozem investovali spoustu energie a času. Pronajímají se zde tak prostory na koncerty, svatby, malé i velké oslavy, hudební festivaly, čímž se zámek stává stěžejním kulturním centrem regionu. Kromě dvou unikátních prohlídkových tras Expozice historického evropského skla a dále Expozice historických hodin, barokních obrazů, polychromovaných plastik a figurálního porcelánu jsou zde umístěny trvalé a sezónní výstavy,“ popisuje Lenka Munter z realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.

Zámek Světlá nad Sázavou získal od odborné veřejnosti Čestné uznání za významný přínos v oblasti hmotného kulturního dědictví za rok 2020, konkrétně za celkovou obnovu a oživení.

Fotogalerie světelského zámku Michal Mašek

Na nádvoří nechybí kavárna s občerstvením. Několik zrekonstruovaných apartmánů vybavených historickým nábytkem poskytuje hotelové ubytování. V objektu jsou také zámecké sklepy a půdní prostory nad barokním a renesančním křídlem.

  • Facebook
  • Twitter