Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žaluzie, rolety i sítě proti hmyzu

/
/
/
2361 ZobrazeníZaměřit a nainstalovat svépomocí si můžete prakticky kterýkoliv druh stínění – vnitřní i venkovní žaluzie, dřevěné žaluzie, screenové rolety, japonské stěny nebo například sítě proti hmyzu.

Tím, že si stínění sami vyberete, objednáte a následně namontujete, ušetříte klidně i několik desítek procent z kupní ceny. Neplatíte totiž mzdu obchodního konzultanta, dopravu na vyměření, dopravu na montáž ani mzdu řemeslníka při montáži.

Samozřejmě platí, že některé typy stínění jsou na instalaci jednodušší než jiné. Například vnitřní horizontální žaluzie zvládne naprosto každý, ale u venkovních žaluzií už musíte být zručnější. Na druhou stranu – každý má ve svém okolí aspoň jednoho šikovnějšího kamaráda, který když tak vypomůže.

„My navíc ke každému stínění dodáváme detailní textové i videonávody a kdo potřebuje, tomu nabízíme telefonické konzultace. A kdo by si na montáž přesto netroufnul, ten si ji může objednat, i když pak už je finanční úspora přirozeně nižší,“ říká Pavel Hrdlička, majitel Labona.cz – jednoho z e-shopů, který stínění na míru prodává.

Důkaz? K vnitřním žaluziím stačí metr a vrtačka
Že jsou zaměření a instalace stínění skutečně jednoduché, dokazuje například návod pro montáž vnitřních horizontálních žaluzií. Z nářadí vám stačí jenom vrtačka (+vrták), křížový šroubovák, nůžky a kleště.

Při samotné instalaci žaluzie pouze přišroubujete do okenního rámu (nebo do zasklívací lišty, jestliže máte plastová okna), vyvrtáte do rámu otvory pro napínací kolíky vodicích silonů, napnete silony, a nakonec připevníte příchytky řetízku.

Pokud vám práce s vrtačkou a šroubovákem není cizí, zvládnete jednu žaluzii za pár desítek minut. Podobně jednoduchá je i instalace vnitřních rolet nebo japonských stěn, sítě proti hmyzu jsou dokonce ještě jednodušší. Většinu typů stínění tak hravě zvládnete, i když nejste žádný velký kutil s garáží plnou nářadí. A ti zručnější z vás… vy si klidně troufněte i na venkovní žaluzie nebo bioklimatické pergoly.

Držíme palce!

  • Facebook
  • Twitter