Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zájemci o družstevní byty v Jihlavě se mohou registrovat

/
/
/
741 ZobrazeníO nové družstevní bydlení v Jihlavě je mezi lidmi velký zájem. První byty by se měly začít stavět už letos a měly by být finančně dostupnější než komerční.

Na jihlavský magistrát se po zveřejnění rozhovoru s náměstkem primátorky Vítem Zemanem o přípravách nových družstevních bytů začínají ve velkém obracet zájemci. Vedení města pro ně proto připravilo informační web s možností online registrace: www.jihlava.cz/druzstevnibydleni. Zájemci zde najdou také registrační formulář. Každému, kdo ho vyplní, budou chodit zprávy a podrobnosti o dalším vývoji výstavby bytů.

 „Poslední dva roky jsme připravovali kvalitní projekty, které přinesly zvýšený zájem developerů o naše město. Nastavili jsme jasná pravidla spolupráce a technické parametry výstavby a vybrali privátní partnery na výstavbu“ uvedl náměstek jihlavské primátorky Vít Zeman. Během letošního roku tak může v Jihlavě začít realizace první stovky družstevních bytů na Dolině vedle Penny Marketu. Od roku 2023 by pak měly přibývat stovky bytů v dalších lokalitách. Město aktivně připravuje byty v lokalitě Handlovy Dvory. Zde jen v první etapě vznikne asi 800 bytů jak komerčních na přímý prodej tak opět byty družstevní. V plánech města je také lokalita za obchodním domem Möbelix na Špitálském předměstí či v centru Březinek. Celkově by mělo v Jihlavě ve spolupráci města s developery vyrůst na 1200 bytů.

Zlepšení života i zvýšení počtu obyvatel 

Vedení Jihlavy si navíc od stavby nových bytů slibuje, že do města přiláká další obyvatele a tím pomůže i místním drobným živnostníkům. „Myslíme si, že nabídnout dostupné bydlení, je ta nejlepší cesta, jak přivést lidi k trvalému pobytu v Jihlavě. Věřím, že právě posílení počtu aktivních lidí, mladých rodin, ale i seniorů pomůže drobným živnostníkům, obnovit své provozy na náměstí, rozšířit služby a oživit ulice. K tomu však musí mít lidé kde bydlet,“ nastínil náměstek Zeman jednu z hlavních cest ke zlepšení života a zvýšení počtu obyvatel Jihlavy. 

  • Facebook
  • Twitter