Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Za klienty Domácí hospicové péče jezdí nové auto, jeho nákup podpořily firmy z regionu

/
/
/
817 ZobrazeníDíky sociálnímu projektu společnosti Kompakt, do kterého se zapojily desítky firem, převzala začátkem března brodská charita do užívání nové auto. Jezdit s ním budou pracovníci Domácí hospicové péče, kteří denně vyráží za vážně nemocnými klienty.

Aktuálně provozuje havlíčkobrodská charita více než padesát vozidel napříč všemi službami. Charitní pracovníci denně vyráží do terénu pečovat o seniory, handicapované nebo nemocné. Některé služby nabízí svoz přímo do charitních zařízení. „Abychom zaměstnancům i klientům zajistili přepravu v bezpečných a spolehlivých vozech, potřebujeme, vzhledem k životnosti vozidel, vyměnit průměrně dvě auta ročně. To je ale z našeho rozpočtu nereálné,“ vysvětluje ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Simona Tomanová. S obměnou vozového parku pomáhá charitě mimo jiné také reklamní agentura Kompakt. „Jsme nesmírně vděční, že nás firma Kompakt opět zařadila do svého projektu a pomohla nám získat auto pro Domácí hospicovou péči,“ svěřuje Simona Tomanová s tím, že v minulosti agentura zajistila například svozový vůz pro Centrum sociálních služeb Petrklíč.

Klíčky od nové Dacie Dokker slavnostně převzala vedoucí odlehčovací služby Domácí hospicové péče Stanislava Kolářová. „Velmi děkuji Zdeňku Vlčkovi z agentury Kompakt a všem firmám, které se do projektu zapojily. Díky jejich pomoci budeme za klienty jezdit spolehlivým a bezpečným vozem,“ uvádí Stanislava Kolářová, která společně s kolegy pečuje o chronicky nemocné a umírající klienty z Havlíčkova Brodu, Světlé nad Sázavou, Chotěboře, Humpolce a okolních měst a obcí.

Sociální projekt podpořilo více než šedesát firem
„Do projektu na pomoc brodské Charitě se zapojilo celkem šedesát tři subjektů z regionu, ve kterém Oblastní charita Havlíčkův Brod působí. Mezi nimi například společnosti AGROKOP HB, ISB GENETIC, Geodézie Ledeč nad Sázavou nebo ALTEC Chotěboř,“ vyjmenovává obchodní zástupce reklamní agentury Kompakt Zdeněk Vlček. Kompletní seznam zapojených firem je dostupný na www.hb.charita.cz. V rámci projektu Sociální automobil, odkud nový charitní vůz pochází, se poděbradská agentura dlouhodobě snaží zlepšit stav vozových parků organizací, které pečují o seniory nebo handicapované klienty. „Firmy, které chtějí pomoci, si na vozidle zakoupí reklamní plochu a z vybraných peněz auto pořídíme. Po dobu pěti let ho vybrané organizaci pronajímáme za symbolickou jednu korunu ročně,“ vysvětluje princip projektu Zdeněk Vlček.

  • Facebook
  • Twitter