Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Za cestu brodskou MHD si od června připlatíte

/
/
/
1457 ZobrazeníO jednu korunu dražší je od úterý 1. června cesta havlíčkobrodskou městskou hromadnou dopravou. Místo původních 10 zaplatíte nově 11 korun. O novince se dočtete v aktuálním červnovém vydání Havlíčkobrodských listů, které se začalo do schránek roznášet teprve dnes -1. června. Na webu města ani na stránkách Technických služeb Havlíčkův Brod však toto upozornění s předstihem s květnovým termínem nenajdete. Na webu technických služeb visí „jen“ příloha s novým „Tarifem MHD v Havlíčkově Brodě“, kde se nové platby uvádí.

„Od roku 2015 jsme výrazně investovali jak do obnovy vozového parku (tři nové nízkopodlažní autobusy s informačním systémem pro nevidomé a celovozovou klimatizací), tak i do provozu MHD v podobě navýšení počtu spojů (od roku 2019). Od této doby narostly i provozní náklady, jako nafta, mzdy apod.,“ vysvětluje v červnovém vydání HB listů vedoucí MHD Lubomír Hepner a dodal, že vlivem pandemie koronaviru klesly tržby za jízdné o 38 %. Všechny tyto důvody vedly město Havlíčkův Brod k úpravě základního jízdného pro jednotlivou jízdu. Cena časových jízdenek zůstává stejná. Novější informací je, že cestující mohou zhruba od začátku letošního dubna jednotlivé jízdné platit i bankovními kartami značek VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro a MasterCard Electronic.

Zaskočení cestující a drobné po kapsách

Vzhledem k méně rozšířené informaci, se dnes nad novinkou podivovalo více cestujících. „Nastupoval jsem do autobusu č. 2 na zastávce Havlíčkovo náměstí v 7.27 ve směru Výšina. Přede mnou šel do autobusu tatínek s malou dcerou. Dával řidiči minci v hodnotě 10 Kč. Řidič ho upozornil, že od dnešního dne je jízdné 11 Kč, tatínek se omluvil, že korunu bohužel nemá, a tak řidič mávl rukou a pustil je bez korunové přirážky. Nevím jak je veřejnost informována, ale určitě podobný případ dnes nebyl jediný. Upozornění o změně jízdného jsem v autobuse neviděl. Já, jsem navýšené
jízdné absolvoval s předplacenou kartou MHD bez problému,“ uvedl Jaroslav Benák a zároveň doplnil: „Nedovedu si představit, jak to bude vypadat v následujících dnech. Cestující třeba budou platit mincí v hodnotě 20 Kč a řidič bude muset vrátit 9 Kč.“

  • Facebook
  • Twitter