Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vzpomínková procházka ve Velkém Meziříčí

/
/
/
138 ZobrazeníTřetím rokem pořádá Domácí hospic Vysočina Vzpomínkovou procházku, ve čtvrtek 16. května od 15.00 se u Husova domu ve Velkém Meziříčí sejdou všichni, kteří by rádi zavzpomínali na své blízké.

Akce pod názvem Vzpomínková procházka vznikla v rámci pozůstalostní péče Domácího hospice Vysočina. Nejprve byla určena pouze pro rodiny pečující doma o blízké právě za pomoci pracovníků a pracovnic hospice. „V průběhu příprav jsme si však uvědomili, že je poměrně hodně lidí, kteří by rádi zavzpomínali na svého blízkého a nemusí mít s naším hospicem žádnou zkušenost. Rozhodli jsme se proto akci otevřít široké veřejnosti,” říká o vzniku akce ředitelka Domácího hospice Vysočina Hana Brnická.
Celou procházku povede kaplanka hospice Markéta Slámová. Po té, co se všichni sejdou u Husova domu, vyrazí na asi šest kilometrů dlouhou trasu. Cestou pod vedením kaplanky dojde k několika zastavením, zavzpomínání si na blízké, možnosti sdílet s ostatními, nebo naopak jen tiše prožívat vlastní vzpomínání. Celá trasa končí zpět u Husova domu, kde bude pro zájemce připraveno drobné občerstvení, posezení u ohně a zpívání s kytarou.
Akce se bude konat za každého počasí. V případě deště bude připraven náhradní program přímo v Husově domě.

V září to bude přesně deset let, kdy se otevřela pobočka Domácího hospice Vysočina ve Velkém Meziříčí. Pracovníci hospice se dokáží postarat o lidi v terminálním stádiu nemoci i o křehké geriatrické pacienty, kteří si přejí zemřít v domácím prostředí v kruhu svých blízkých. Hospic působí po celém Žďársku a v roce 2023 se postaral o 141 klientů v domácí hospicové péči.

  • Facebook
  • Twitter