Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstavy a workshopy zpříjemnily prázdniny

/
/
/
3274 ZobrazeníHavlíčkův Brod – Každý se od začátku léta musel potýkat s děsivými horky a najít nenáročné volnočasové aktivity se ukázalo být velmi složité. Havlíčkův Brod byl ale plný všemožných projektů na zkrácení dlouhých dnů.

“Přes prázdniny jsme navštívili známé a děti zašli do letního kina,” řekla maminka z Havlíčkova Brodu. Stejně jako mnoho dalších zůstala s rodinou doma a využila akcí ve svém okolí.

Právě součástí každoročního projektu Havlíčkobrodské kulturní léto bylo i výše zmíněné letní kino. Odpoledne byla určena převážně pro mladší, večer se konaly koncerty. Na seznamu vystupujících se objevily například kapely Jazz Joint a Jada Band. Program bude ukončen 29. srpna rockovým koncertem české kapely Vesper.

Pro děti se nabízela například akce Prázdninové pondělky, kterou pořádala Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě. “Chtěli bychom s dílničkami pokračovat i přes menší prázdniny v průběhu roku. Poté v létě určitě zopakujeme workshopy každé tři pondělky v měsíci,” sdělila vedoucí akce Tereza Machovcová.

Jednalo se už o druhou prázdninovou akci a uskutečnila se i navzdory rekonstrukci galerie, která bude dokončena příští měsíc. Celkově se program skládal z šesti dnů, na kterých si účastníci mohli vyzkoušet například dekoraci vlastních tašek nebo výrobu šperků. Jedna dílnička začala ráno a trvala až do odpoledne, kapacita byla deset dětí ve věku od šesti do dvanácti let. Kvůli uzavření galerie se některé dílny musely přesunout do budovy knihovny.

Autorka: Kristýna Artlová

  • Facebook
  • Twitter