Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstavu o závislostech na omamných látkách v Alternátor v Třebíči

/
/
/
669 ZobrazeníO tom, kam až může dojít přílišná záliba v alkoholu, cigaretách, ale i drogách či na hracích automatech, informuje nová výstava v Ekotechnickém centru Alternátor v Třebíči.
Nejedná se ale o nezáživné texty – ve třetím patře Alternátoru, kde je umístěna, návštěvníci najdou třeba barový pult v měřítku 1:1, hrací automat, atrapu trafiky plné cigarety či feťácké doupě, na podlahách uvidí hvězdy slávy s fotografiemi celebrit, které zemřely na předávkování drogami.

Výstava bude volně přístupná v rámci návštěvy Alternátoru, školní výpravy si navíc nově mohou objednat program, během nějž animátorky seznámí žáky s nebezpečími, která se závislostí na omamných látkách či automatech souvisejí. Součástí tohoto programu jsou také interaktivní prvky za pomoci techniky – žáci si tak mohou vyzkoušet speciální brýle, které jim umožní vidět svět očima člověka závislého na alkoholu, kokainu a dalších drogách.

Výstava Závislosti bude veřejnosti zpřístupněna ve středu 1. května. Po domluvě ji lze zapůjčit školám či různým edukativním centrům.

  • Facebook
  • Twitter