Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava Vysočiny po pětadvacáté

/
/
/
624 Zobrazení
V sobotu 2. a v neděli 3. října se milovníci drobného zvířectva nejenom z České republiky, ale i řady dalších zemí, sjedou do městyse Bohdalov na tradiční Výstavu Vysočiny, která i letos pro ně chystá to nejlepší nejenom z chovatelství.

Po loňské kovidové pauze bude moci kulturní dům městyse Bohdalova v sobotu od 7.00 do 18.00 a v neděli od 8.00 do 13.00 přivítat nejenom chovatele, ale i veřejnost, aby zhlédli pestrou paletu řady hospodářských i drobných zvířat, z nichž řada z nich je nabídnuta k prodeji.

„Výstava je přehlídkou umu nejenom současných chovatelů, ale i těch dávno minulých. V každé z odborností králíků, drůbeže a holubů se představí řada zástupců plemen a barevných rázů, které vznikly mnohaletou odbornou prací chovatelů. V řadě případů je až k neuvěření, že se ještě stále jedná o stejné druhy a že je příroda schopná takové variability.

A jaké novinky budou na výstavě přestaveny. Z králíků je to například nizozemské plemeno sallander, který je netypický svojí barvou. Jeho základní krycí barva je perleťově bílá. Neobvyklým je také třeba vydří barevný ráz u zakrslých plemen králíků.

Z holubů se představí například stralsundský vysokoletec, který byl dříve dokonalý letec, nyní je ale chován převážně pro výstavní účely. Při soutěžích se u vysokoletců hodnotí celková délka trvání letu hejna. A třeba takový africký racek je jedním z nejmenších holubů. Představuje vrchol lidského umu v oblasti prošlechtění plemenných znaků hlavy při miniaturní postavě.

Z drůbeže se představí třeba japonky, přirozeně zakrslá drůbež. Japonky se hodí i do městské zahrádky. Jsou velmi nenáročné, nehrabou a mají klidnou, milou a snášenlivou povahu. Naopak jako zdrobnělá obdoba původně velkého plemene se představí zdrobnělá hedvábnička,“ uvedla Marie Ondráková, jedna z pořadatelek výstavy.

Po páté proběhne zároveň také Den otevřených dveří v Pyramidě pro relaxaci a meditaci, největší ozdravné pyramidy v České republice, kam se mohou návštěvníci zdarma podívat v sobotu od 9.00 do 16.00.

Součástí výstavy jsou mnoho let farmářské a řemeslné trhy. Kromě sýrů, masných výrobků, cukrovinek, perníků, koření, vína a oleje, se návštěvníci mohou těšit také na trička s potiskem zvířat, šperky, hračky, proutěné zboží, zahradní dekoraci a mnoho dalších věcí.

Bohdalovská organizace je také známá prací s chovatelskou mládeží. „Z letošního celostátního kola Soutěže mladých chovatelů v Olomouci si mladí členové z Bohdalova přivezli tři první místa, dvě druhá, jedno třetí a jedno deváté místo. Úspěchy sbírá také kroužek králičího hopu, který se letos představil na Dožínkách v Jihlavě nebo při pouti a chovatelské výstavě ve Velké Bíteši. A také při výstavě bude zajištovat program králičího hopu po oba dva dny výstavy,“ uzavřela Marie Ondráková.

  • Facebook
  • Twitter