Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava S Baťou kolem světa v Třebíči

/
/
/
599 ZobrazeníNeveřejnou vernisáží bude ve středu 23. června zahájena v Ekotechnickém centru Alternátor v Třebíči výstava S Baťou kolem světa. Věnuje se obchodní cestě Jana Antonína Bati, kterou absolvoval v roce 1937 se svými spolupracovníky v letounu Electra. Zároveň přináší i zajímavosti o jednotlivých členech posádky či o současnosti tohoto letounu.

Účast na vernisáži přislíbil pan Petr Engliš, vnuk Baťova šéfmechanika Josefa Engliše. Petr Engliš na výstavu zapůjčí artefakty z cesty, které na vernisáži zájemcům okomentuje. S nimi se zájemci mohou setkat na výstavě po dobu letních prázdnin. Zbylá expozice pak bude k vidění až do konce letošního roku.
Dalším, kdo se vernisáže zúčastní, je pan Václav Bejček – pilot, pod jehož dohledem byla Electra renovována a jeden z těch, kdo s ní před několika lety přeletěl z USA do ČR, kde je nyní vystavena v Leteckém muzeu Točná.

  • Facebook
  • Twitter