Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava Po stopách sametové revoluce v Havlíčkově Brodě

/
/
/
863 ZobrazeníVe dnech 19. až 29. listopadu se uskutečnila ve vestibulu Staré radnice v Havlíčkově Brodě výstava ke třicátému výročí sametové revoluce. Její součástí byla i vzpomínka na Zločiny komunistů v letech 1948-1949.

Výstavu připravil Spolek rehabilitovaných občanů ČR, Konfederace politických vězňů a Všichni slušní občané ČR. „Škoda, že na výstavu nepřišli žáci ZŠ a studenti havlíčkobrodských škol. Mohli se seznámit více s historií a utrpením lidí v minulém režimu,“ uvedl pořadatel Josef Musil, plukovník ve výslužbě.
Do Havlíčkova Brodu Josef Musil pozval na veřejnou rozpravu Michaela Kocába, akce se uskutečnila v pondělí 25. listopadu od 17.00 ve velké zasedací místnosti na Nové radnici. Michael Kocáb pochválil výstavu na Staré radnici a velmi podrobně vyprávěl o vzniku a průběhu sametové revoluce. Michael Kocáb napsal knihu Vabank, kde se věnuje zejména rokům 1989 až 1991, od založení iniciativy Most až po odchod posledního sovětského vojáka z území Československa. „Jako hlavní poslání knihy jsem si vytyčil sdělení faktu, že plamen sametové revoluce zažehli naši občané proti všem – proti vůli KSČ, bezpečnosti, armády i proti vůli Sovětského svazu. Palivem revoluce byly sta tisíce občanů v ulicích, motorem revoluce naši studenti a řízením revoluce disidenti. Občanské fórum, VPN a také MOST. Sametová revoluce začala 17. listopadu 1989 a skončila 30. června 1991 odchodem sovětské okupační armády,“ uvedl Michael Kocáb.

Kniha Vabank byla pokřtěna ve čtvrtek 7. listopadu 2019 v Praze v Galerii paláce Lucerna za přítomnosti aktérů listopadových událostí Michala Horáčka, Oskara Krejčího a Jana Urbana. Účastníci brodské rozpravy měli možnost si knihu Vabank zakoupit a nechat si ji podepsat od autora.

  • Facebook
  • Twitter