Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava Mýma očima je k vidění ve Světlé nad Sázavou

/
/
/
728 ZobrazeníV rámci projektu Na cestě připravili klienti Domov Háj putovní výstavy fotografií Mýma očima. Na vzniku fotografií, se výraznou měrou podíleli lidé s mentálním a kombinovaným postižením, kteří žijí v domově. Od září 2019 měli možnost vybrat si činnost, která je jim nejbližší – šest jich mělo zájem fotografovat, čtyři vyrábět stojany, na které budou fotografie nainstalovány. Měli možnost říci si, kde, a co by rádi nafotili a jaké mají představy o životě v nových domech.

Putovní výstavu fotografií už zhlédli zájemci v Ledči nad Sázavou v kavárně Kovárna v září 2020 a expozice měla spoustu pozitivních ohlasů. Ve středu 16. června ji část klientů, kteří se podíleli na jejím vzniku, nainstalovala v novém sídle Domova Háj ve Světlé nad Sázavou. Zájemci si ji mohou prohlédnout do 30. června.
Cílem výstavy je osvěta v oblasti procesu transformace, bourání bariér a stereotypů, odstraňování předsudků, a lepší přijetí klientů domova v lokalitách, ve kterých budou žít.

  • Facebook
  • Twitter