Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava Hledání cesty přibližuje v brrodské galerii dílo Vladimíra Suchánka

/
/
/
241 ZobrazeníAž do 10. září mohou milovníci výtvarného umění zhlédnout v havlíčkobrodské galerii výstavu díla Vladimíra Suchánka k jeho nedožitým devadesátým narozeninám nazvanou Hledání cesty. Na rozdíl od předchozí výstavy v roce 2008, která byla věnována volné litografické tvorbě, exlibris a ilustraci, je současná výstava je výběrem jeho díla, dokumentující autorovo hledání vlastní výtvarné cesty, jež vyústilo v tvorbu barevné litografie, kterou obohatil i o nové přístupy v lavírování na litografickém kameni.

Jde především o Suchánkovy četné kresby, strukturální grafiku, abstraktní monotypy, koláže, malbu akrylem a objevování možností techniky litografie. Všechna tato díla jsou poznamenaná jistou nostalgií, jsou záznamem určitého niterného zážitku nebo tajemství. Jsou dokladem zodpovědného přístupu autora ke své tvorbě bez ohledu na různé módní tendence, svědectvím jeho nezávislosti, tvůrčí svobody a pracovního nasazení. Jeho dílo bezesporu patří k trvalým hodnotám české výtvarné scény.

  • Facebook
  • Twitter