Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočinu čeká velice pikantní duel: Křeček a spol proti svým

/
/
/
652 ZobrazeníPřed fotbalisty FC Vysočina Jihlava je jasný magnet kola, který nezůstal stranou pozornosti kamer České televize. Jihlava se netradičně ve čtvrtek 10. září od 18.00 představí na stadiónu FC Ústí nad Labem.

Střetne se s týmem, kde takřka tři roky působil stávající jihlavský kouč Aleš Křeček a jeho asistenti Petr Vrabec a Juraj Šimurka.

O velký náboj čtvrtečního utkání tak bude nepochybně postaráno. A přiživit jej může i přítomnost vršovického útočníka Matěje Koubka, který v létě vyměnil hostování na Vysočině za sever Čech. Kouč Aleš Křeček se na sever Čech velmi těší: „Bude to pro mne i pro Juraje a Petra velmi specifické utkání, protože jsme tam ještě před dvěma měsíci trenérsky působili. A strávili jsme tak skoro tři roky, neboť jsme Ústí převzali v průběhu podzimu 2017. Těšíme se na návrat do míst, kde jsme byli úspěšní a spokojení. Ve čtvrtek však uděláme maximum pro to, aby se na hřišti radovala Vysočina.“

Nakolik se ústecký tým během letní přípravy pozměnil? „Odešel nejlepší střelec Matějka, který teď kope za České Budějovice. Tamtéž přestoupil nebezpečný útočník Bassey. Na Žižkov zamířil kvalitní střední záložník Richter, odešli i Dramé nebo zkušený stoper Pimpara. Pořád ale Arma disponuje kvalitním kádrem a řadou hráčů, s nimiž jsme se sešli v jednom klubu,“ upozornil kouč Vysočiny.

Vysočina má s Ústím dlouhodobě příznivou bilanci vzájemných zápasů a slušně si vede i na stadionu Army, kde z osmi utkání hned pětkrát remizovala a jednou zvítězila. Jaké je očekávání nadcházejícího duelu optikou trenéra Křečka? „Ústí má zejména doma velkou kvalitu. Lídrem týmu je zkušený záložník Peterka, v bráně je velkou oporou Tvrdoň, ve středu obrany Bílek, zkušenosti mají Prošek, Miskovič nebo Písačka. V uplynulých dnech jsme velmi dobře potrénovali a věříme, že jsme schopní v Ústí uspět. A to bez ohledu na fakt, že někteří naši hráči mají drobné problémy a jejich start je nejistý.“

Ústí, na rozdíl do FC Vysočina, zvládlo odehrát oba úvodní duely nového ročníku druhé ligy. Nejprve doma sehrála bezbrankovou partii s Varnsdorfem a ve druhém kole odjelo s výpraskem 5:2 z Vlašimi, k čemuž však výrazně přispělo brzké vyloučení Jakše už z 13. minuty. Předtím Arma dokázala jít v sedmé minutě do vedení díky trefě Koubka.

  • Facebook
  • Twitter