Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočinu čeká důležitá jarní předehrávka v Pardubicích

/
/
/
720 ZobrazeníV sobotu 24. listopadu čeká fotbalisty FC Vysočina Jihlava první duel odvetné jarní části národní ligy, půjde o předehrávku ještě na podzim. Zápas proti ambicióznímu a silnému pardubickému celku bude přímým přenosem od 10.15 přenášet ČT Sport. 

Červencový duel s Pardubicemi náležel k nejnáročnějším, které Jihlava v podzimní sezóně sehrála. Rozhodl jej utěšenou střelou ze 14. minuty Stanislav Klobása a hostující celek po celé utkání potvrzoval svoji herní vyspělost a kombinační kvalitu. A během podzimu naplnil roli jednoho ze spolufavoritů druhé ligy. Po její polovině Pardubicím náleží pátá příčka se ziskem 25 bodů a sedmibodovou ztrátou na Vysočinu. Tým z města perníku se bodově opírá hlavně o duely na svém stadiónu, kde na podzim ani jednou neprohrál a utrpěl pouze dvě remízy s Brnem a Varnsdorfem. Naopak venku Pardubice zvítězily pouze v Třinci a ve Znojmě. Vůbec se jim pak nepovedlo východočeské derby v posledním kole, které vyznělo výrazně lépe pro Hradec Králové v poměru 4:1.

Utkáním v Pardubicích načne jihlavský tým druhou polovinu ligového ročníku a zároveň odehraje vůbec první duel po odchodu kouče Martina Svědíka do Slovácka. Jeho post v realizačním týmu pro nadcházející utkání obsadí Roman Kučera, ovšem tým primárně povede asistent Michal Šmarda. Kde vidí silné stránky pardubického týmu? Je výhodou, že můžete některé poznatky čerpat z letního vzájemného zápasu? „Červencové utkání určitě přineslo některé cenné poznatky, z nichž hodláme vycházet. Pardubický tým je dlouhodobě pohromadě, je sehraný, pracují zde systematicky a má zažitý určitý herní styl. A je velmi kvalitní. Osu mužstva tvoří střední záložník Jeřábek, ofenzivní záložník Černý, střelecky disponovaný hrotový útočník Petráň, křídelní útočník Fousek a poslední dobou odvádí velmi dobré výkony levý bek Čelůstka. Tyto hráče pak doplňují nadějní mladíci. Čeká nás kompaktní soupeř, který po nepovedeném východočeském derby udělá vše pro zisk tří bodů. Na utkání se musíme pečlivě nachystat. Věřím, že se poučíme z nevydařeného duelu v Českých Budějovicích a o body se popereme.“

Nakolik utkání může ovlivnit počasí? Jak vlastně nástup zimy zamíchal s tréninkovým procesem FC Vysočina v tomto týdnu? „Zatímco na Vysočině napadl sníh a teploty se pohybují kolem nuly, tak v Pardubicích panuje příznivější klima. Předpokládáme, že trávník bude v dobrém stavu. My jsme samozřejmě tréninkový proces museli zimě přizpůsobit a některé tréninkové jednotky jsme absolvovali na umělé trávě,“ informoval Šmarda.

  • Facebook
  • Twitter