Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočina možná obnoví spolupráci s Itálií, v Jihlavě by mohla být přehlídka italských filmů

/
/
/
665 ZobrazeníKraj Vysočina by mohl opět navázat na předchozí partnerství s italským regionem, které v minulosti čtyři roky fungovalo. Spolupráci navrhl zástupcům Rady Kraje Vysočina italský velvyslanec Aldo Amati. Regionu nabídl taky uspořádání přehlídky italských filmů.

Při pražském setkání italského velvyslance se zástupci Kraje Vysočina došlo na téma oživení česko-italských vztahů. Vysočina navázala spolupráci s regionem Friuli Venezia Giulia již v roce 2010, partnerství však vydrželo jen čtyři roky.

O jeho obnovení se ale začalo mluvit hned v roce 2015 u příležitosti Světové výstavy EXPO Milán. Velvyslanec Aldo Amati proto přislíbil pomoc italské ambasády při oslovení italského regionu se zprostředkováním kontaktů na jeho nové vedení.

Ze strany italského zástupce padla také nabídka na výměnu gastronomických zkušeností žáků na odborných středních školách či uspořádání přehlídky italského filmu na Vysočině. Řada návštěvníků už ale na Festival italského filmu pod záštitou Italského kulturního institutu zavítala, i když jej v České republice zatím realizují jen v Praze, Brně a Ostravě. Filmy promítané na přehlídce v Benátkách by se ale brzy mohly dostat také na Vysočinu, podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka by totiž mohlo jít o vítanou související aktivitu v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů. Nabídku je však potřeba projednat nejprve s regionálními pořadateli, není totiž jisté, že by zcela zapadla do koncepce samotného festivalu.

  • Facebook
  • Twitter