Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočina měla zastoupení na Mistrovství Evropy družstev seniorů v šachu

/
/
/
413 ZobrazeníVe dnech 29. srpna až 8. září se konalo v Praze v hotelu Don Giovanni Mistrovství Evropy družstev seniorů.
Turnaj se hrál ve dvou kategoriích: 50+ a 65+. V kategorii 50+ měl zastoupení i Krajský šachový svaz Vysočina, který sem vyslal družstvo složené z hráčů oddílů Gordic Jihlava, TJ Náměšť nad Oslavou a TJ Žďár nad Sázavou.

V kategorii 50+ bylo přihlášeno deset družstev, hrálo se systémem každý s každým. Tým Vysočiny hrál mírně nad hranici svých možností a umístil se na sedmém místě. Z devíti zápasů čtyři vyhrál. Porazil reprezentační družstvo německých žen, TJ Sokol Udlice a Makkabi Boskovice. V posledním kole po napínavém boji zvítězil nad celkově třetím družstvem v kategorii 50+, týmem 1960-69.
„Většinu partií jsme sehráli proti papírově silnějším soupeřům a až na Pavla Kudu, který nezopakoval pěkný výkon z MS družstev seniorů 2020, jsme získali plusové ELO body. Méně se dařilo i Petru Mičulkovi, jeho partie ale byly plné zápletek,“ uvedla Eva Kořínková.

Složení družstva: Švanda Pavel, Mičulka Petr, Siebenbürger Vlastimil, Kořínková Eva a Kuda Pavel.

Tým Vysočiny, foto: archiv Pavla Kudy

„Všechny hráče našeho týmu bych chtěla pochválit a poděkovat jim za vzornou reprezentaci KŠS Vysočina. Poctivě se připravovali na každé utkání, nevzdávali se předem ani proti silnějším soupeřům,“ zhodnotila účast předsedkyně krajského svazu Eva Kořínková.

  • Facebook
  • Twitter