Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočina hostí Festival umění a kreativity ve vzdělávání

/
/
/
230 ZobrazeníOblastní galerie Vysočiny v Jihlavě připravila program v rámci Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání (FUK), který letos probíhá v osmi regionech Česka a má za cíl představit široký potenciál kreativního vzdělávání. Na Vysočině se program uskuteční od 3. do 5. května a kromě jihlavské galerie se do něj zapojí také Brána Jihlavy, humpolecká 8SMIČKA a zámek Žďár nad Sázavou.

„V pátek 3. května se uskuteční edukační program pro školy, v jeho rámci proběhne k aktuální výstavě Bylo – ne – bylo se seznámí zájemci se současnými umělkyněmi, které se ve své tvorbě věnují především obrazovým příběhům,“ uvedla Pavlína Pitrová, galerijní edukátorka, která dílnu povede.

V sobotu 4. května je na programu workshop pro rodiny s dětmi 8+ s Evou Volfovou. „Hlavně neztratit nit! Nit je cenným motivem příběhu. Může nás zavést k tajemství, vyvést z černého lesa, zachránit památeční kabát nebo prozradit, kdo se kde v noci toulal… Na workshopu promyslíme možnosti děje a pomocí otisku, pastelu a vyšívání nakousneme vlastní příběhy,“ dodává Pavlína Pitrová.
Výtvarnice a ilustrátorka Eva Volfová se věnuje obrazovým příběhům určeným jak pro děti, tak dospělé. Pracuje s různými textilními materiály, které kombinuje s nitěmi, ze kterých vytváří vyšívané příběhy.

V neděli 5. května uzavře program dílna pro rodiny s dětmi. „Název výstavy Bylo – ne – bylo může být i určitým zaklínadlem, které podporuje naši fantazii a představivost. S dětmi se pomyslně přeneseme do příběhů, které mohou být jak skutečné, tak neskutečné zároveň. V tvořivé dílně si vyzkoušíme sestavit vlastní snové vyprávění,“ uzavírá Pavlína Pitrová, která dílnu povede.

Vstup je zdarma. Kapacita na všechny akce je omezená, je nutné se registrovat předem na webových stránkách galerie.

  • Facebook
  • Twitter