Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Koncerty v Jihlavě připomenou 1. května dvacet let Česka v Evropské unii

/
/
/
563 ZobrazeníKraj Vysočina ve spolupráci s krajským městem Jihlavou oslaví 1. května 2024 dvacáté výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Oslava, na které nebude chybět dort či koncert známé kapely Poetika, se uskuteční na Masarykově náměstí.

Celá Česká republika slaví v letošním roce významné výročí 20 let v Evropské unii. Oslavy proběhnou na Masarykově náměstí, kde uskuteční bohatý kulturní program. Vrcholem bude vystoupení populární kapely Poetika a zahraje i jihlavský Bee Band. Nebude chybět ani narozeninový dort a doprovodný program pro celou rodinu.

„Jihlava je v současné době na počátku velmi významného rozvojového období, které by bez finanční podpory unijních států nebylo vůbec možné nastartovat. Pořádné oslavy a velký dort si tedy toto výročí významného partnerství opravdu zaslouží,“ uvedl primátor města Jihlavy Petr Ryška.

Zdarma bude možné navštívit také jihlavské památky, muzea a galerie, absolvovat komentované prohlídky kostela sv. Ignáce či radnice nebo sejít do jihlavského podzemí. Prostřednictvím velkoformátové výstavy vybraných projektů si bude veřejnost také moci připomenout, jaká místa se nejen v Jihlavě za podpory evropských dotací zvelebila.

 

„Za posledních 20 let se toho určitě hodně změnilo. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a jsem si jist, že svým okem zavadíte o nějaký projekt, se kterým nám Evropa finančně pomohla. Zvykli jsme si na výhody, které nám členství v Unii přináší. Jen namátkou zmíním, kde nám evropské peníze pomáhají: v našich školách, nemocnicích, v sociálních službách i v kultuře. Mnohem rychleji stavíme silnice, chodníky, pečujeme o chráněná území…,“ připomíná hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

  • Facebook
  • Twitter