Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočina chce v Třinci navázat na výkon v Chrudimi

/
/
/
554 ZobrazeníPo výhře v Chrudimi se chtějí fotbalisté FC Vysočina Jihlava pokusit o tříbodový zisk i v Třinci. Vysočina se zde představí v sobotu 26. září od 16.30 a bude chtít navázat nejen na úterní vítězství, ale i na příznivou bilanci FC Vysočina na třineckém stadionu.

Jihlavský tým v krátkém čase znovu půjde proti soupeři, který na rozdíl od jihlavského celku odpočíval. Třinečtí totiž plánované středeční dohrávané utkání proti Vlašimi museli znovu odložit. Na vině ale výjimečně nebyl covid, ale uvíznutí středočeského soupeře v nepřekonatelné koloně na dálnici D1 před Brnem. Třinec nekonání utkání mrzelo dvojnásob, neboť tým trenéra Svatopluka Habance po třech kolech čeká na první bodový zisk v novém soutěžním ročníku. Na úvod si z Třince všechny body odvezla Líšeň, v dalším kole se radoval domácí Varnsdorf a po prvním odložení utkání s Vlašimí přišla porážka 3:1 na Dukle Praha.

Vysočina se v Třinci představila už devětkrát a hned sedmkrát zvítězila a jednou remizovala. Hořkost porážky okusila jedinkrát – takřka přesně před deseti lety. Kouč Aleš Křeček však moc dobře ví, jak těžký duel na jeho svěřence čeká: „Je před námi složité utkání. Třinec jsem viděl ve všech jeho dosavadních zápasech a myslím si, že ani v jednom utkání nepodal špatný výkon. Ba naopak, měl dost smůly. Fakt, že jsou třinečtí zatím bez bodového zisku, by nás neměl nijak ukolébat. Čeká nás odhodlaný soupeř, který se bude rvát o první bodový zisk v sezoně.“

Kteří fotbalisté náleží mezi stěžejní hráče Třince? „Předně disponují hodně zkušeným týmem. Na mysli mám oba krajní beky exostravského Celbu a nedávno našeho Javůrka, stejně tak i stopera Janoščína. V první lize toho dost docela odehrál střední halv Weber, kvalitu mají například Foltyn nebo Zlatohlávek. Na hrotu působí nepříjemný urostlý Akulinin,“ upozornil Křeček.

Vítězná sestava se nemění, ovšem bude to v sobotu platit i pro úvodní jedenáctku FC Vysočina? „Řekl bych, že v sobotu toto rčení platit nebude,“ stručně uvedl jihlavský lodivod.

Nadcházející ligový duel bude velmi pikantní a prestižní pro dvojici fotbalistů, kteří ještě nedávno oblékali dres soupeře. Útočník či ofenzivní záložník Luis Arroyo do Jihlavy z Třince přestoupil v lednu letošního roku a dosud nastoupil do 14 utkání a vstřelil dvě branky. Jeho předchozí třinecká bilance činí 22 zápasů / tři branky. Levý bek Jan Javůrek strávil na Vysočině dva ročníky a třinecký kurz nabral v rámci nedávných letních změn. Hráč, který v dresu FCV odehrál 55 duelů, se stal okamžitě členem základní sestavy Habancova týmu.

  • Facebook
  • Twitter