Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vybavený chemostacionář slouží pacientům v jihlavské nemocnici

/
/
/
642 ZobrazeníChemostacionář pro onkologické pacienty je kompletně vybavený. V pořadí pátý Vánoční pokoj tak slouží pacientům v podobě, jak si to na oddělení představovali. Pacienti mají nová křesla, sedačky, nebo tablety se sluchátky, které jim mají zpříjemnit pobyt v nemocnici během chemoterapií. 

Princip Vánočního pokoje je jednoduchý. Na stránkách Nemocnice Jihlava si dárce vybere věc, na kterou chce přispět. Dárci napíší položku, kterou si vybrali, a nemocnice zašle platební podklady a na stránkách ji označí jako obsazenou. Peníze na vybavení se vybírají do Štědrého dne.

Chemostacionář

O uplynulých Vánocích nešlo o opravu a vybavení klasického pokoje, ale chemostacionáře. Ten sice sídlí v nově opraveném interním pavilonu, cílem ale bylo pořídit pro pacienty a jejich blízké nové také vybavení. „Chemostacionář slouží k ambulantnímu podávání cytostatik. Vlastní aplikace léků trvá několik minut až hodin a opakuje se v pravidelných intervalech,“ popisuje primář onkologického oddělení Lubomír Slavíček. Denně místem projde kolem dvaceti pacientů různého věkového rozpětí. „Momentálně využíváme devět křesel pro aplikaci. Právě křesla jsou místem, kde naši pacienti tráví nejvíce času,“ popisuje vrchní sestra onkologického oddělení Barbora Versteegová a dodává: „Cílem bylo, aby prostředí pro naše pacienty bylo atraktivní a řešeno citlivě s ohledem na jejich pohodlí a soukromí.“

Chemostacionář

Díky dárcům se tak pořídila nová křesla, tablety se sluchátky, nebo pohovky do čekárny. V roce 2013 se podařilo vybrat 117 500 korun, za které se opravilo zázemí pro hospitalizované děti a jejich doprovod. V roce 2014 to byla částka 101 169 korun, díky kterým se opravilo zázemí na traumatologicko-ortopedickém oddělení pro tři pacienty. V roce 2015 to bylo 107 450 korun na pokoj na gynekologii. V roce 2016 částka byla celkem 226 330 korun, přičemž jihlavská firma Bosch Diesel na něj přispěla sto tisíci, které byly z akce Svařák 2016. Na poslední Vánoční pokoj se sešlo 110 214 korun.

  • Facebook
  • Twitter