Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vodohospodáři aktuálně řeší velkou havárii na jihlavském vodovodním přivaděči

/
/
/
463 ZobrazeníV pondělí 24. června před 14.00 došlo k rozsáhlé havárii na jednom z hlavních vodovodních přivaděčů do Jihlavy. Bez dodávek pitné vody je momentálně asi 2,5 tisíce lidí a teoreticky se mohla oblast dál rozšiřovat např. i na největší jihlavské sídliště na Březinkách.

Magistrát města Jihlavy proto prosí obyvatele, aby nyní s vodou maximálně šetřili. Intenzivně se pracuje na opravách havárie.

Roztrhlo se vodovodní potrubí o průměru 400 mm v ulici Na Bělidle, které plní pitnou vodou kosovský vodojem. Ten zásobuje vodou velkou část sídliště Březinova a Demlova, Helenín, Hruškové Dvory ale také Sasov, nebo oblast Znojemské ulice. V oblasti Znojemské a Brtnické ulice a také části města Sasov jsou dodávky vody přerušeny nebo omezeny už nyní. Momentálně se pracovníci Služeb města Jihlavy snaží co nejrychleji opravit poškozené potrubí. Pokud by se to však nepodařilo nebo se havárie dále komplikovala, bude se vodojem odčerpávat a oblast bez vody by se mohla rozšiřovat.

  • Facebook
  • Twitter