Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Raftaři bojovali na Trnávce o mistrovské tituly v hlídkách

/
/
/
762 ZobrazeníPředposlední červnový víkend 22. a 23. června uzavřel jarní část raftové závodní sezony. Na umělé slalomové dráze Trnávka u Želiva na Pelhřimovsku bojovali raftaři o body do seriálu Českého i Evropského poháru v raftingu R4 2024, ale také o tituly mistrů a mistryň České republiky v klubových hlídkách.

Umělá slalomová dráha Trnávka je známá svou čistou vodou, vysokou technickou obtížností, délkou (700 m) a velkým spádem (11 m). Kanál je díky svým parametrům jedním z nejtěžších na světě. Překážky tvoří v kanále betonové prahy na dně a 44 dřevěných vrat zakotvených do stěn kanálu.

O víkendu závodily čtyřčlenné posádky (R4) ve slalomu a sprintu. Kromě nejmladších juniorů a juniorek do 19 let se závodů zúčastnily všechny ostatní kategorie. Tedy junioři a juniorky do 23 let, muži, ženy i kategorie Masters a posádky smíšených týmů Mix. Kromě tradiční kategorie R4 se na Trnávce závodilo i ve slalomu dvojic R2.

Rafty o víkendu na Trnávce, foto: Vašek Kolář

Na Trnávce se letos uskutečnilo i divácky velmi atraktivní a mezi závodními kluby velmi prestižní Mistrovství České republiky ve slalomu klubových hlídek. Slalom hlídek je soutěž, ve které tým tvoří vždy tři rafty členů stejného oddílu s minimálním počtem čtyř žen v každé hlídce. Kromě technických dovedností a sportovního výkonu jednotlivých závodníků prověří tato soutěž i schopnost spolupráce a komunikace mezi týmy, jednotlivé posádky v hlídkách se totiž musí na trati šikovně střídat, aby průjezd tratě všech tří lodí byl co možná nejrychlejší.

Titul mistrů a mistryň České republiky ve slalomu klubových hlídek si z Trnávky odváží pražský oddíl RK Troja. Na stříbrné pozici do cíle dojela hlídka raftařů z oddílu KV Viking Mladá Boleslav a na třetím místě se umístila klubová hlídka složená z juniorských závodníků opět z pražského klubu RK Troja.

„Vítězství ve slalomových hlídkách se nám podařilo letos obhájit a o to je pro nás cennější, ukazuje totiž kvalitu celého klubu. K úspěchu je třeba prvotřídní členská základna a schopnost závodníků se během jízdy dobře zkoordinovat,“ zhodnotila úspěch svého oddílu členka vítězné hlídky Zdeňka Fingrová z klubu RK Troja.

Kromě českých posádek se závodů na Trnávce zúčastnil i tým raftařů a několikanásobných mistrů světa v raftingu z Japonska. Japonci pravidelně navštěvují raftové terény v České republice a během letošního pobytu v Evropě se zúčastnili všech 3 závodů v Troji, Roudnici nad Labem a na Trnávce, které se u nás během května a června uskutečnily. Japonský tým TEIKEI se na Trnávce umístil na pátém místě mezi muži ve slalomu i sprintu.

Raftaře nyní čeká prázdninová pauza, seriál Českého poháru v raftingu 2024 pokračuje až vodáckým svátkem 24. a 25. srpna na Vltavě pod Lipnem, kde na závodníky čeká závod přes obávané Čertovy proudy.

  • Facebook
  • Twitter