Vítěz kněžického bike maratonu Karel Dlouhý ujel šestačtyřicet kilometrů za 102 minut – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Vítěz kněžického bike maratonu Karel Dlouhý ujel šestačtyřicet kilometrů za 102 minut

/
/
/
279 Zobrazení
O víc než sedm minut překonal loňského vítěze Karel Dlouhý z NKT Kablo. Stal se tak výhercem elitní šestačtyřicetikilometrové kategorie šestnáctého ročníku Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina 2021, který se druhou zářijovou sobotu jel už tradičně v Kněžicích.

Karel Dlouhý (ročník 1984) vyrazil na trať se startovním číslem 14. Cílovou pásku překonal v čase 1:42:09.
„Moc se mi líbily dlouhé úseky, pevný povrch, na kterém to neskákalo. Byla možnost zabrat a jet. I když konkurence byla silná, kluci na mě ke konci hodně tlačili, nakonec jsem je utrhl a dojel jsem první,“ svěřil se bezprostředně v cíli. „Trať byla krásná, počasí vyšlo, co víc si přát,“ dodal s tím, že je z vítězství šťastný a slíbil, že se zúčastní i příště.

Kněžičtí drží tradici, závody bojkotuje kůrovec
Jeden ze spoluorganizátorů František Boudný, jinak též ředitel personální agentury Předvýběr.CZ, která se letos stala titulárním partnerem závodů, vyzdvihuje, že kněžický bike maraton drží svoji tradici už šestnáctým rokem: „Nepřerušili jsme ji ani v době pandemie koronaviru.“ Z letošního ročníku má radost, zúčastnilo se ho půldruhé stovky závodníků a počasí závodu přálo.

Trať hlavního závodu se v posledních letech nemění, jede se na čtyři kola. „Závodníci nemají radost, že čtyřikrát jedou ten samý kopec,“ říká František Boudný a připomíná, že dřív se jezdila dlouhá padesátikilometrová trať. „Zvažujeme možnost vrátit závod do původní trasy. Překáží nám v tom kůrovec, kvůli kterému nás Lesy České republiky nepouští do blízkých lesů. které jsou veliké, ale z poloviny vykácené,“ vysvětluje, co změně nepřeje.

Nechyběl ani doprovodný program pro děti, například skákací hrad, opičí dráha, nebo dětské tetování, na místě byly i stánky s občerstvením pro celou rodinu. Partnerem pitného režimu byl Rodinný pivovar Bernard, úrazové pojištění závodníků zajistila Pojišťovna VZP, a. s. (PVZP).
Bike Maraton v Kněžicích pořádá Cykloklub Kněžice od roku 2006.

Úvodní foto: Karel Dlouhý v cíli závodu

  • Facebook
  • Twitter