Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

VÍME PRVNÍ: Údajný vrah ženy z Brodu zůstává ve vazbě. Už ví, kdy jeho čin začne řešit soud

/
/
/
2097 ZobrazeníLoni v polovině prázdnin se v Havlíčkově Brodě nemluvilo o ničem jiném než o záhadném zmizení ženy z tamní Zahradnického ulice. Později kriminalisté zjistili, že ji zavraždil její blízký příbuzný. Teď celý případ míří do finále. Údajný pachatel totiž na konci března poprvé stane před soudem. Informaci serveru Vysočina-news potvrdila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Údajného vraha policisté zatkli loni na začátku září – víc než měsíc po činu. Už tehdy s vyšetřovateli spolupracoval, přiznal se a svého činu litoval. I přesto kriminalisté na případu pracovali ještě téměř půl roku. Museli například ověřit mužovu výpověď a čekali také na posudky znalců – ti zkoumali například, zda je údajný pachatel příčetný či zda nemá poruchu osobnosti.

Vyšetřování kriminalisté podle zjištění serveru Vysočina-news ukončili na konci února, kdy státnímu zastupitelství navrhli podání obžaloby. Tu žalobce následně podal. Následně spis prostudoval soudce, který rozhodl, že hlavní líčení začne ve čtvrtek 26. března. Pokračovat by mělo hned následující den. Jestli padne i rozsudek, zatím není jasné.

„Obviněný muž je stále ve vazbě,“ doplnila policejní mluvčí Dana Čírtková. Ve vazební cele pak údajný pachatel zůstane minimálně do zahájení procesu. Případné propuštění je však v případě vraždy velmi nepravděpodobné, a to až do vynesení pravomocného rozsudku.

Údajný vrah policistům přiznal, že svůj čin si předem naplánoval. Hrozí mu tak 12 až 20 let vězení. Teoreticky by mohl dostat i výjimečný trest (tedy v krajním případě i doživotí) – to by se ale u soudu muselo prokázat například, že zavražděná žena před smrtí trpěla nebo že motivem vraždy byla snaha získat majetkový prospěch.

  • Facebook
  • Twitter