Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Víčka na PET lahve budou muset mít podle evropského nařízení poutka. Formy na nová víčka se vyrábějí na Vysočině

/
/
/
707 ZobrazeníVíčka od PET lahví jsou nejčastěji nalezeným plastem na evropských plážích. Znečišťování životního prostředí plastovými víčky se podle Evropské unie změní tím, že budou k PET lahvi připoutána. Toto nařízení začne platit za dva roky. Výrobci plastů proto musí změnit formy na jejich výrobu. Základové desky na vstřikování plastů pro výrobu nejen víček na PET lahve vyrábějí ve firmě TIRAD v Šašovicích u Želetavy. V souvislosti se změnou evropské legislativy se jim několikanásobně zvyšují zakázky.

„Vyrábíme základové desky pro formy na vstřikování plastů. Odebírají je od nás firmy z celé Evropy, které díky našim formám vyrábějí plastové výlisky – jsou to například plastová víčka, víčka na parfémy, šampony anebo třeba injekční stříkačky a dávkovače léků,“ popisuje zakladatel firmy TIRAD a ředitel Stanislav Veselý.
Výroba základových desek pro vstřikování plastů je velmi přesná výroba, která vyžaduje znalost, zkušenost, technologii a také dobrý systém práce. Na jednom metru nesmí být nepřesnost větší než jedna setina milimetru, což je pro představu pětina lidského vlasu. Je to dáno tím, že čím přesnější je forma, tím méně se spotřebuje materiálu na výrobu plastového výrobku.

Na Vysočinu se hrnou zakázky z Evropy. TIRAD navyšuje výrobu i mzdy
Vedení společnosti potvrzuje, že mají se svými zákazníky více než dvacetileté, velmi dobré vztahy, které jsou garancí další úspěšné spolupráce a stability zakázkové náplně v budoucích letech. Rozšiřují také svůj tým CNC operátorů, kterým nabízejí jedny z nejlepších mzdových podmínek na Vysočině. Dlouhodobě spolupracují se středními školami v regionu, především se Střední průmyslovou školou Třebíč a Střední školou řemesel a služeb Moravské Budějovice.
Současná energetická krize má na vysočinskou firmu minimální dopady. Veškeré budovy mají zateplené a cenu energií se jim podařilo zafixovat na tři roky, a to na úrovni cen z loňského roku.

O společnosti TIRAD
TIRAD založil v roce 1993 Stanislav Veselý společně se svými kolegy. Česká firma si během svého působení na trhu vybudovala silné postavení. Je jedním z největších specialistů na přesné rámy pro vstřikovací formy v Evropě. Své výrobky dodávají do Německa, Rakouska, Švýcarska, ale také do Holandska, Anglie i Pobaltí. V roce 2019 se stala společnost TIRAD součástí nadnárodního koncernu Hillenbrand. Za posledních deset let investovali do rozvoje 600 milionů korun. Zaměstnávají více než 200 lidí a dosahují obratu 900 milionů Kč ročně.

  • Facebook
  • Twitter