Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Veřejné setkání v jihlavě nad studií revitalizace okolí ZŠ E. Rošického

/
/
/
514 ZobrazeníJihlava sbírá podněty veřejnosti ke studii regenerace okolí základní školy E. Rošického. Studii představí její autor architekt Ján Augustín z Ateliéru Divo v rámci jedné z pravidelných pondělních videokaváren v pondělí 19. dubna od 17.00.

Město v současné době pracuje na studii regenerace okolí ZŠ E. Rošického s pomocí zdejších žáků. Architekti v minulých dvou letech spolupracovali se skupinami z místních tříd, aby podle jejich uvážení vytipovali slabá místa i potencionály v okolí největší základní školy na Vysočině. V pondělí 19. dubna představí architekti z Ateliéru Divo, jenž je zpracovatelem studie regenerace, návrhový koncept. Veřejné setkání, jehož cílem bude získat podněty veřejnosti, se uskuteční online od 17.00 pod odkazem ZDE.

„Vzniká zde blok mnoha funkcí, které nejsou přehledné a prostor je potřeba uklidit, udělat ho čistší i čitelnější. Proto vzniká projekt, jehož součástí je mimo jiné také úprava okolí školy a ulic. V minulých letech proběhly ve škole i školce workshopy s žáky, díky kterým odborníci města společně s architekty zjistili, kde jsou konkrétní kritická místa, a naopak, kde vzniká potenciál pro zlepšení,“ uvedl náměstek pro oblast územního plánování Vít Zeman.

Největší základní škola na Vysočině, která je spojena se školkou, bazénem a fotbalovým stadionem, sousedí s parkem, několika obchody a obytnou čtvrtí. Část města ohraničena ulicemi Jiráskova, E. Rošického, Hamerníkova a Erbenova je plná aktivit a veřejného prostoru s potenciálem.

Cílem předpokládaných úprav je uzpůsobit daný prostor potřebám zejména zdejších žáků a dětí z bydlících v přilehlém sídlišti tak, aby pro ně byl bezpečný a zároveň poskytoval dostatečné zázemí pro pobyt a hru.

  • Facebook
  • Twitter