Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Veřejná benefice se stala v Havlíčkově Brodě tradicí

/
/
/
1020 ZobrazeníVe středu 28. srpna se v Psychiatrické nemocnici Havlíčkův Brod uskutečnil už osmnáctý ročník veřejné benefice, kterou pořádá Nadační fond pro hiporehabilitaci.

Akce každoročně přibližuje práci zdejší hiporehabilitace, ale také další léčebné postupy.
Pro návštěvníky byl připraven bohatý program odstartovaný originálním pásmem her a soutěží s odměnou pro děti. Představilo se studio orientálních tanců Lafita z Polné, country skupina K&K, skupina historického šermu z Ledče nad Sázavou Notorix Denatur, Novus Origo – Společenství meče a ohně z Polné, country skupina K&K, představení krásných černých fríských koní manželů Novotných z Třebíče. Volné hudební seskupení muzikantů LAM TRIO z Frenštátu pod Radhoštěm zahrálo zcela výjimečně jako duo. Proběhla divácká volba Koně sympatie. Na návštěvníky čekaly jízdy na koních a v kočáře, prodej výrobků terapeutických dílen, malování na obličej, stánky s bohatým občerstvením a rožněné kýty. „Letošní ročník nesl název Expedice Still alive. Znamená to, že stále žijeme a že jsme nevyhořeli,“ vysvětlila hlavní organizátorka benefice Andrea Mašková.

Klienti psychiatrie společně s koňmi a s terapeutkami nacvičili hudebně dramatické představení o putování na horu K9, která trvala celý rok. Nadační fond sponzoruje v léčebně hippoterapeutický projekt, který má pomáhat duševně nemocným ulehčit jejich situaci a pomoci jim navázat kontakt s okolím.

  • Facebook
  • Twitter