Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Velkomeziříčští policisté se zabývají internetovým podvodem

/
/
/
514 ZobrazeníPolicisté z Velkého Meziříčí prošetřují případ internetového podvodu, k němuž došlo na přelomu října a listopadu, kdy si muž objednal na internetovém portálu herní konzoli, kterou ale po zaplacení nedostal.

Poškozený po domluvě s prodávajícím předem odeslal na bankovní účet finanční prostředky ve výši přes čtyři tisíce korun. „Objednané zboží ale neobdržel a prodávající přestal s poškozeným komunikovat. Policisté případ prošetřují jako přestupek proti majetku,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Rázlová s tím, že policisté důrazně apelují na uživatele internetu, kteří zde hledají výhodné koupě různých věcí, aby byli obezřetní a nepodléhali lákavosti mimořádně výhodné nabídky.
„V žádném případě neplaťte předem za věci, které jste předem neviděli a nepřesvědčili se, zda opravdu existují. Na lákavě vypadajících fotografiích a bezkonkurenční ceně vydělá pak jen pachatel. Připraví vás o peníze a v žádném případě vám nehodlá zaslat slíbené, ve většině případů jen imaginární, zboží,“ dodává tisková mluvčí.

Podle informací policistů právě inzeráty patří k velmi častým podvodným jednáním páchaných prostřednictvím internetu, kde pachatelé nabízejí k prodeji zboží, ve velké míře pocházející ze zahraničí a za velice příznivou cenu. „Pachatelé jsou zdatní manipulátoři a snaží se dosáhnout svého cíle, což je získání finančních prostředků. Jsou velmi vstřícní, komunikují velmi mile a ochotně, na každou komunikaci reagují pohotově až do doby, kdy dosáhnou svého a obdrží požadované peníze. Kupující následně neobdrží ani zakoupené zboží, ale ani mu nejsou vráceny zaslané peníze a zjistí, že se stal obětí podvodu,“ uzavírá Stanislava Rázlová.

  • Facebook
  • Twitter