Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Večerní zážitkové prohlídky žďárského zámku s výletem do tajemného středověku

/
/
/
867 ZobrazeníPo třetí proběhnou na žďárském zámku večerní hrané prohlídky, návštěvníci se tentokrát přenesou do poloviny 13. století, do období vzniku a budování kláštera. Stanou se poutníky a pocestnými a za zdmi středověkého kláštera se setkají s jeho obyvateli.

Některé scény se budou odehrávat v běžně nepřístupných prostorách starého opatství. „Únorové prohlídky nesou název Za zdmi středověkého kláštera, návštěvníci se mohou těšit na zbrusu nový zčásti veršovaný scénář a průvodcem jim tentokrát bude jeden ze zakládajících mnichů kláštera. Opět máme zapůjčené krásné kostýmy z Horáckého divadla Jihlava a také rekvizity od žďárské skupiny Flamberk. Zámecký tým posílí členové divadelního spolku Dadabo. Věříme, že vydrží počasí a všichni si užijeme atmosféru večerního zimního areálu,“ popisuje Martina Schutová z lektorského oddělení zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Kostýmované prohlídky žďárského zámku nabídnou středověkou atmosféru

Kostýmované hrané prohlídky jsou atraktivní i pro členy zámeckého týmu a mají už své místo v ročním harmonogramu akcí. „Na prohlídky se moc těším, jsou pro nás oživením sezony a možností vyzkoušet si trochu jinou práci s publikem, které samozřejmě zapojíme a vtáhneme do děje. Návštěvníci tentokrát zapojí při prohlídce všechny své smysly, kdo bude chtít, ten i něco ochutná.“ říká Markéta Sobotková z lektorského oddělení zámku.

Zážitek z prohlídek si odnesou malí i velcí. Obsahově jsou prohlídky tentokrát určené pro starší děti a dospělé, ale i menší děti si program určitě užijí. Tradičně se návštěvníci setkají se zvířátky, nakouknou do dalšího z mnoha klášterních sklepů, scény budou doplněné hudbou. Velikým překvapením bude pouze pro tuto příležitost zpřístupnění starého opatství.
Kapacita prohlídek je omezena, proto doporučujeme provést co nejdříve rezervaci na webových stránkách zámku.

  • Facebook
  • Twitter