Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ve Zborné mají novou hasičskou zbrojnici

/
/
/
501 Zobrazení
Jihlavská část Zborná má novou hasičskou zbrojnici. Tamní sbor dobrovolných hasičů se tak po letech dočkal vhodného zázemí. V původní budově, která je nedaleko nové, neměli záchranáři například ani toalety. Slavnostní otevření zbrojnice je plánováno na pondělí 19. července.

„Byla to spíše taková stodola. Nebylo tam prakticky nic. Bourat ji ale nebudeme. Poslouží hasičům i nadále, a to jako zázemí pro techniku,“ uvedl předseda osadního výboru ve Zborné Radek Hošek.

Hasičárna poslouží i při volbách
Nová hasičárna, která se nachází přímo na návsi, má kromě sociálního zázemí také kuchyňku a sloužit nebude pouze tamním hasičům. Využití najde například i při konání voleb nebo při schůzích osadního výboru. „Stavba nové hasičské zbrojnice trvala necelý rok. Dokončena byla letos v červnu a vyšla na 6,5 milionu korun bez DPH,“ doplnil náměstek primátorky pro oblast rozvoje města Petr Ryška.

Stavba hasičské zbrojnice byla navíc pouze první etapou revitalizace celé návsi ve Zborné. Počítá se tam ještě s dalšími úpravami jako jsou nová parkovací místa nebo zatravněné plochy. „Ovšem pouze v případě, že se na revitalizaci podaří sehnat peníze, které v tuto chvíli zatím nemáme,“ upozornil Petr Ryška.

Čtyři jednotky dobrovolných hasičů ve městě
Jednotky sboru dobrovolných hasičů (JSDH) Jihlava (JPO III. typu) = zřízena v roce 2007 sloučením JSDH Jihlava město (zřízena v roce 2002) a JSDH Jihlava Bedřichov (zřízena v roce 2002), má celkem 22 členů. Do stanice jihlavské jednotky (SHD Bedřichov) se investovalo postupně již delší dobu a je velmi kvalitně vybavená, což se při řadě příležitostí osvědčilo.

Zdejší hasičská zbrojnice prošla rekonstrukcí v roce 2009 nákladem cca 11,5 milionu korun, v roce 2015 pořízen hasičský automobil CAS-20/4000/400 S2R Tatra 815 4×4 a v roce 2019 pořízen hasičský dopravní automobil DA L1Z Ford Transit.

JSDH Heroltice (JPO V. typu) = zřízena v roce 2002, má celkem třináct členů, hasičská zbrojnice prošla rekonstrukcí v roce 2011 nákladem zhruba milion korun, v roce 2012 pořízen hasičský dopravní automobil s nákladním přívěsem.

JSDH Pístov (JPO V. typu) = zřízena v roce 2002, má celkem 14 členů, hasičská zbrojnice prošla rekonstrukcí v roce 2010 nákladem zhruba 600 tisíc korun, v roce 2013 pořízen hasičský dopravní automobil Land Rover Defender.

JSDH Zborná (JPO V. typu) = zřízena v roce 2002, má celkem třináct členů, hasičská zbrojnice v roce 2021 nově postavena nákladem 6,5 milionu korun, v roce 2008 pořízen hasičský nákladní dopravní automobil Mitsubishi L 200.

  • Facebook
  • Twitter