Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ve Víru už zase cinkají cepíny

/
/
/
217 ZobrazeníPrvní ledolezci stihly v sobotu 13. ledna vyzkoušet kvalitu ledové stěny ve Víru a že je o tohle netradiční lezení opravdu zájem, dokazují plné všechny trasy. Za cinkotu cepínů a padání kusů ledů se na vrchol podařilo vylézt několika desítkám nadšenců. Na ledu lezou jak dospělí, tak i děti, takže i úplný začátečník to také může vyzkoušet.

Díky mrazivému počasí se letos podařilo opět naplno zprovoznit ledovou stěna ve Víru, která je nejvyšším ledopádem v České republice a vůbec nejvyšším uměle vytvořeným ledovým útvarem v Evropě. Výška skály je 45 metrů. Délka ledových lezeckých cest je 8–25 metrů pokud je zaledována celá plocha. Při plném provozu lze využít až deset cest.

Lezení horních partií stěny je z důvodu bezpečnosti umožněno pouze zkušeným horolezcům mimo běžnou otevírací dobu. Díky umělému osvětlení je možné i večerní a noční lezení. Pro velký zájem a omezenou kapacitu se prosím na stěnu rezervujte na webových stránkách provozovatele.

  • Facebook
  • Twitter